سایز فونت

کار گروه ملی سازگاری با کم آبی استان تشکیل جلسه داد

عصر امروز جلسه ویدئو کنفرانس سازگاری با کم آبی استان لرستان به ریاست وزیر نیرو و با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان،  برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در این نشست که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران کل دستگاههای اجرایی مرتبط نیز حضور داشتند ،دکتر خادمی استاندار لرستان اظهار داشت:

 علی رغم بارندگیهای زیادی که لرستان دارد، سهم آبی که به استان لرستان داده شده است متناسب با نیازها و استعدادها و برنامه های توسعه استان نیست و ما نتوانسته ایم به دلیل محدودیت های ناشی از تخصیص آب، کشاورزی مناسبی داشته باشیم و بیشتر زمین های حاصلخیز لرستان بصورت دیم کشت می شود.  

استاندار لرستان گفت: میانگین سطح کشاورزی آبی کشور ۴۶ درصد است که این مقدار در لرستان حدود ۲۳ درصد است و کل ظرفیت سدهای ایجاد شده ۲۰۷ میلیون متر مکعب است که این مقدار با سدهای در دست اقدام به کمتر از ۵۰۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

 دکتر خادمی افزود در این جلسه موضوع استفاده درست و بهینه از منابع موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی تصریح کرد: لازم است  با مدیریت درست و جلوگیری از سوء مصرف همین مقدار آبی را که در اختیار داریم  از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.

 استاندار لرستان به وجود ۹۰۰۰ حلقه چاه در استان  اشاره کرد و گفت:  برداشت غیر مجاز از آب،  کشت محصولات آبدوست در مناطق کم آب و یا استفاده از روش آبیاری غرقابی نمونه ای از استفاده نادرست از منابع آبی است.

دکتر خادمی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب گفت : از پیشنهادات جلسه امروز افزایش حدود۱۴۴ میلیون متر مکعب حاصل از صرف جویی در منابع آب زیر زمینی به میزان سقف سهم تخصیص آبهای سطحی استان و تامین اعتبار لازم به منظور احداث و تکمیل سدها و شبکه های استان جهت افزایش میزان اراضی آبی استان بود.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-02-21_14-24-28.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید