سایز فونت

نقاط قوت فرهنگی استان، تبدیل به نقطه ضعف نشود

استاندار لرستان مراسم عزاداری یا عروسی را از نقاط قوت فرهنگی استان عنوان کرد که نباید در شرایط کرونایی به نقطه ضعف جامعه تبدیل شود .

دکتر خادمی صبح امروز در گفتگوی تلفنی با رادیو جوان پاسخگوی برخی سئوالات در خصوص استان بود .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان گفت: یکی از نقاط قوت فرهنگی لرستان در برگزاری باشکوه مراسم عروسی یا ترحیم است که در شرایط کنونی استان و به دلیل شیوع کرونا نباید به نقطه ضعفی برای جامعه تبدیل شود .

استاندار لرستان در پاسخ به نحوه تصمیم گیری ستاد مدیریت بیماری کرونا در مواجهه با این موضوع، اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی تالارهای پذیرایی و آرامستان ها تعطیل شده و از ایجاد هرگونه تجمع جلوگیری خواهد شد که امیدواریم مردم نیز در رابطه با محدود کردن مراسم خود، همکاری کنند .

وی برگزاری هر گونه تجمع را نقطه آسیب پذیری جامعه به لحاظ شیوع کرونا عنوان کرد و افزود: در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا از برخورد قانونی با ناقضان دستورالعمل ها تا جریمه کردن خودروهای پارک شده در محیط آرامستان ها، هر اقدامی که لازم باشد را در چارچوب قانون انجام خواهیم داد .

استاندار لرستان در پاسخ به وضعیت اشتغال در استان، گفت: بیکاری در لرستان موضوعی مدت‌دار است که مربوط به چند سال اخیر نیست و بخشی زیادی از آن به زیرساخت ها  مربوط می‌شود .

دکتر خادمی با اشاره به کمبود سرمایه گذاری صنعتی در لرستان تصریح کرد: عمده مشاغل استان درحوزه‌های کشاورزی و دامپروری ایجاد شده و متاسفانه عدم زیرساخت های مناسب جاده ای، ریلی و فرودگاهی مانعی برای جذب سرمایه گذار بوده است .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع که در چند سال اخیر اقدامات مهمی در حوزه زیرساختهای استان صورت گرفته و شرایط برای حضور سرمایه گذاران فراهم آمده، امیدواریم شاهد تأثیر آن در اشتغال نیز باشیم .

استاندار لرستان در رابطه با اقدامات صورت گرفته در سیل، بیان داشت: در حوزه‌ های مسکن، کشاورزی، زیرساخت ها و به ویژه ایمن سازی حریم رودخانه ها اقداماتی به صورت متمرکز صورت گرفته و بخش زیادی از خسارات وارد شده جبران شده است .

دکتر خادمی افزود: در چهار ماهه اول پس از سیل حدود ۲۰ هزار مسکن خسارت دیده، کاملا تعمیر و در اختیار مردم قرار گرفت . همچنین از ۱۲ هزار واحد تخریب شده حدود ۱۰ هزار واحد آن تکمیل و به مردم تحویل داده شده و بقیه نیز بزودی به اتمام می رسد .

وی تصریح کرد: در حوزه تعهدات دولت، پرداخت تمامی تسهیلات ساخت مسکن، کمک های بلاعوض مالی و وام معیشتی به مردم انجام شده و حتی جانمایی زمین برای ساخت مسکن سیل زدگان نیز صورت گرفته که در این رابطه حدود ۵۰ هکتار به اراضی شهری و روستایی اضافه شده است .

استاندار لرستان پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارات دیده از سیل، ایمن سازی بستر رودخانه ها، بهسازی جاده های دسترسی شهری و روستایی را نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در پساسیل استان مطرح کرد .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-08-16_14-15-25.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید