سایز فونت

امنیت اقتصاد جامعه بواسطه کرونا در خطر است

استاندار لرستان شیوع کرونا را نه تنها برای امنیت سلامت، بلکه برای امنیت اقتصادی جامعه نیز خطرناک عنوان کرد .

 جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت بیماری برگزار شد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان گفت: با توجه به شیوع موج سوم کرونا در کشور، جلسه امروز ستاد ملی مدیریت کرونا حول محور تأکید بر اجرای طرح هوشمند ایجاد محدودیت های اجتماعی برگزار گردید .

دکتر خادمی اظهار داشت: جزئیات این طرح بیشتر در زمینه تعطیلی کسب و کارها، اعمال محدودیت های ورود و خروج، تردد های شبانه، تعطیلی مراکز آموزشی و مهمتر از همه جلوگیری از برگزاری تجمعات مانند مراسم عزاداری یا عروسی در شهرهای قرمز و نارنجی است .

وی تصریح کرد: هدف از تعطیلی ها و اجرای مقررات منع آمد و شد، صرفاً جلوگیری از تجمعات و دورهمی ها برای کنترل کروناست و همکاری مردم در این رابطه بسیار ضرورت دارد .

استاندار لرستان با بیان اینکه کرونا امنیت اقتصادی جامعه را با مخاطره همراه می کند، افزود: اگر مردم دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نکنند نه تنها امنیت سلامت بلکه امنیت اقتصادی جامعه نیز به مخاطره خواهد افتاد، زیرا با اعمال محدودیت ها کسب و کار ها تعطیل و به اقتصاد ضربه وارد می‌شود .

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مصوب شد به همه کسب و کار ها و خانوارهای آسیب دیده از کرونا کمک مالی در قالب امهال برای پرداخت مالیات ها، عوارض شهرداری، بیمه، پرداخت یک میلیون تومان وام قرض الحسنه و پرداخت مبلغ صد هزار تومان کمک بلاعوض به مدت چهار ماه در دستور کار قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه طبق محدودیت های جدید هیچ فردی از لرستان اجازه ورود به سایر شهرهای کشور را ندارد، گفت: شهرهای استان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند و در صورت ورود به مناطق قرمز مبلغ یک میلیون تومان و مناطق نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه در انتظار مردم خواهد بود و در همین رابطه نیز تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهر های قرمز جریمه ۲۰۰ تومانی را در پی دارد .

استاندار لرستان در پایان خواستار همکاری بیش از پیش مردم، کسبه و بازاریان برای اجرای محدودیت ها در این ایام شد و بر عدم برگزاری مراسم عروسی یا ترحیم با حضور جمعیت تأکید کرد .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-11-22_07-41-18.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید