لزوم اجرای اقدامات پیشگیرانه زمستانه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در جلسه ویدئوکنفرانس ستاد مدیریت بحران استان لرستان گفت: لازم است تمامی اقدامات پیشگیرانه زمستانه را همه دستگاه‌های اجرایی پیگیری و انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در این جلسه با اشاره به ضرورت جابجایی و استحکام بخشی روستاهای در معرض خطر سیلاب گفت : طبق بررسی حدود ۳۶۵ روستا در معرض خطر شناخته شده‌اند که لازم است با اولویت‌بندی آنهایی که در معرض خطر بیشتر هستند در ارجحیت قرار گیرند.

 وی با تاکید بر ضرورت ارزیابی این موضوع گفت برای تامین اعتبار مورد نیاز این کار لازم است به سازمان مدیریت بحران کشور اعلام تا مراحل تامین اعتبار و تصویب آن از طریق هیئت وزیران پیگیری شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با اشاره به گزارش سازمان هوا شناسی و بارش های آتی در روزهای پیش رو گفت: لازم است تمامی اقدامات پیشگیرانه زمستانه را همه دستگاه‌های اجرایی پیگیری و انجام دهند به ویژه شهرداری‌ها،دهیاری‌ها، بخشداری‌ها ، راهداری و آب منطقه‌ای.

 مهندس امیری خاطرنشان کرد: مردم  آگاهی داشته باشند که در دو سه روز آینده بارندگی شدیدی داریم و لازم است مراتب احتیاط را مورد توجه قرار داده و به هشدارهای مربوطه توجه کنند.

 معاون استاندار در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری لرستان در خصوص جابجایی خانه هایی که در سیل فروردین ۹۸ تخریب شده‌اند و دولت زمین معوض و تسهیلات و اعتبارات بلاعوض را در اختیار صاحبان آنها قرار داده گفت: با توجه به اینکه ساختمانهای قبلی در معرض خطر بوده و در آینده هم در معرض خطر خواهند بود، باید سریعا تخلیه و تحویل گردند و پس از آن خانه های جدید را تحویل گرفته و در آن اسکان پیدا کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در پایان بر احداث زیرساخت‌هایی که در سیل ۹۸ آسیب دیده اند اشاره کرد و بر ضرورت تکمیل آنها و ایجاد تمهیدات لازم برای پیشگیری از تخریب مجدد توسط سیل در آینده تاکید کرد.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-11-21_07-37-20.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید