پرداخت بدهی دستگاه های اجرایی با تهاتر انجام می پذیرد

استاندار لرستان: دستگاه های اجرایی نسبت به جذب اعتبارات خود تلاش و پیگیری کنند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان هفتمین جلسه ویدئو کنفرانس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال جاری به ریاست دکتر خادمی و با حضور دکتر خدابخشی نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، دکتر مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، دکتر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد .

استاندار لرستان با اشاره به پرداخت بدهی دستگاه های اجرایی با استفاده از تهاتر، گفت: از مهمترین محورهای جلسه امروز موضوع تهاتر بدهی دستگاه های اجرایی به اشخاص حقیقی و حقوقی بود که به عنوان یک مصوبه مطرح شد .

دکتر خادمی اظهار داشت: در طول ۳ سال گذشته بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار در لرستان تهاتر شده و از این طریق منابعی را بدون آنکه در بودجه لحاظ شود، به استان تزریق شده است .

وی تصریح کرد: در قانون بودجه برای هر دستگاه اجرایی سهمی تعیین شده است و آنها باید پیگیری های لازم را در جهت جذب سهم خود انجام دهند .

استاندار لرستان بیان داشت: پیگیری اعتبارات شناور و متفرقه در قانون بودجه کشور از محل ۱۴ میلیارد تومان اعتبار، از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز بود که مورد تأکید قرار گرفت .

دکتر خادمی با اشاره به این موضوع گفت: مدیران دستگاه های اجرایی موظف به پیگیری برای جذب سهم تعریف شده دستگاه خود در مدت زمان معین هستند .

وی با بیان این مطلب که در هر ردیف بودجه کشور، ۵ درصد آن به عنوان سهم لرستان باید جذب شود، افزود: به نسبت جمعیت، سهم لرستان در بودجه کشور بین ۲ تا ۳ درصد است که به منظور تلاش بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی در جهت احقاق حقوق مردم استان، این رقم تا ۵ درصد در نظر گرفته شده است .

دکتر خادمی در پایان با اشاره به ایجاد کارخانه نوآوری در استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی و کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان، کارخانه نوآوری لرستان در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-10-05_08-03-02.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید