ممنوعیت ایجاد هرگونه تجمع و کاروان در ایام اربعین

 استاندار لرستان گفت:
امسال با توجه به وضعیت بیماری کرونا به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پیاده روی به سمت کربلای معلی نخواهیم داشت و در ایام اربعین مرزهای غربی کشور بسته خواهد بود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در جلسه ستاد اربعین که ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و سایر دستگاه‌های اجرایی عضو برگزار شد، با اشاره به محدودیت هایی که امسال به واسطه ویروس کرونا ایجاد شده است، گفت:
 تمام فعالیت ها  به نوعی هم در بحث اربعین و عزاداری ها و سایر موارد تحت شعاع تصمیمات ستاد ملی کرونا و مصوبات آن است.

 استاندار لرستان خاطرنشان کرد:  در ستاد ملی کرونا و ستاد استانی اربعین تصویب شده است که با توجه به وضعیت بیماری کرونا به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایط پیاده روی به سمت کربلا انجام نخواهد شد و امسال در ایام اربعین مرزهای غربی کشور بسته خواهد بود.

 وی با اشاره به ممنوعیت ایجاد هرگونه تجمع و کاروان گفت: نیروی انتظامی مکلف شده است که با ایجاد ممنوعیت و جلوگیری از عبور احتمالی هرگونه کاروان ضمن توجیه ، آنها را قانع کرده تا برگردند.

استاندار لرستان در خصوص نوع فعالیت هایی که باید انجام شود با توجه به اعلام آمادگی مواکب و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت:
 فعالیت مواکب در قالب جمع‌آوری کمک‌های خیّرانه و مومنانه و ارسال آنها به سمت مناطق محروم و شهرستان‌های مختلف به خصوص حاشیه شهرهاست.

دکتر خادمی در خصوص روز اربعین گفت:به مناسبت اربعین حسینی مراسمات  خاصی با هماهنگی ستاد اربعین تدارک دیده شده اما آنچه مهم است رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.  

استاندار لرستان با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در استان لرستان، گفت: اگر در برگزاری چنین مراسماتی پروتکل های بهداشتی رعایت نشود تبعات بسیار بدی خواهد داشت. وی با بیان اینکه برخی از هیئت‌های مذهبی متاسفانه دستورالعمل های بهداشتی را در ایام و تاسوعا و عاشورا رعایت نکرده بودند،گفت :طبق آمار  و با کمال تاسف یکی دو هفته بعد از مراسمات این موضوع با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا خود را نشان داد.
  وی در پایان از مردم فهیم لرستان خواست که در این ایام با همکاری و همراهی لازم دعای اربعین را در منازل خود خوانده تا از ابتلای بیشتر مردم به ویروس کرونا جلوگیری بعمل آید.

استاندار لرستان اربعین را فرصت مغتنمی برای جلب کمکهای مردمی برای افراد نیازمند نامید که موجبات خشنودی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را فراهم می کند.

 وی خاطرنشان کرد از ظرفیت موکب ها می توان برای جمع آوری کمک های مردمی آن هم به صورت نقدی و خشک استفاده کرد و در این زمینه می توان از نیروهای بسیج مقاومت نیز استفاده کرد.

 استاندار لرستان در پایان با تاکید بر ضرورت رسیدگی به نظافت شهر توسط شهرداری و شورای شهر، گفت: ارائه خدمات شهری به مردم حداقل انتظار شهروندان از شهرداری و شورای شهر است که انجام این کار بعنوان یک مطالبه عمومی باید توسط مردم  پیگیری شود.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-10-05_08-01-52.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید