ساخت ده هزار و ۷۰۰  واحد مسکونی در قالب طرح ملی اقدام مسکن

دکتر خادمی در جلسه شورای مسکن استان لرستان  گفت :  ده هزار و ۷۰۰  واحد مسکونی توسط دولت در قالب اجرای طرح ملی اقدام مسکن در استان لرستان برای واجدین شرایط ساخته می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،جلسه ویدئوکنفرانس شورای مسکن استان به ریاست دکتر خادمی و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی عضو این شورا با موضوع بررسی پیشرفت اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان، برگزار شد.


استاندار لرستان با اشاره به این طرح ملی گفت: از طریق این پروژه برای افراد واجد شرایط قرار است حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در استان ساخته و تحویل شود.

 استاندار لرستان در خصوص روند این  پروژه گفت: در حال حاضر در مرحله تامین زمین در شهرستانهای مختلف  هستیم و در برخی از مناطق حتی پیشرفت بیشتری صورت گرفته و پروژه آغاز شده است.

دکتر خادمی با بیان اهمیت و سختی اجرای این طرح گفت :
با همکاری ستاد اجرایی و بنیاد مسکن و استفاده از ظرفیت‌ بخش خصوصی تلاش می‌کنیم که این تعهد دولت را در استان لرستان به خوبی اجرا کنیم.

استاندار لرستان  با اشاره به اینکه سهم استان لرستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی بوده است، گفت: مردم در مرحله ثبت‌نام به خوبی عمل کرده و بیش از ۲۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام  اولیه کرده که پس از بررسی  حدود ۱۳ هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شده اند که این موضوع نشان می دهد تعداد افرادی واجد الشرایط از سهم اختصاص داده شده بیشتر است.

 استاندار لرستان با اشاره به ضرورت واریز مبلغ اولیه ثبت نام از طرف واجدین شرایط گفت: علیرغم ارسال پیامک به واجدین شرایط تعداد افرادی که مبلغ اولیه ثبت نام را واریز کرده‌اند متاسفانه بسیار کم است که این موضوع کار را در استان لرستان مقداری عقب می‌اندازد.

استاندار لرستان با بیان بخشی از امتیازات این طرح گفت تقریباً زمین این طرح مجانی در اختیار افراد قرار داده می شود و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت نیز به آن تعلق گرفته و هزینه های مربوط به صدور پروانه، نظام مهندسی، و در انشعابات و اشتراکات زیر ساختی نیز تخفیفات خاصی مورد نظر است.
 استاندار لرستان در پایان افزود: با توجه به اینکه طرح اقدام ملی مسکن فرصت مغتنمی برای  خانه دار شدن است از مردم عزیز می خواهم  مبلغ اولیه را که حدود ۴۰ میلیون تومان است سریع‌تر بحساب مربوطه واریز کرده تا بتوانیم عملیات اجرایی را در استان لرستان سریعتر آغاز کنیم.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-09-13_07-49-52.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید