فرهنگ تعاونی در کشور نهادینه شود

استاندار لرستان: کار تعاونی و همکاری از مواردی است که در دین اسلام بر آن تأکید شده و در عمل نیز طی سالهای اخیر شاهد پرداختن به این مهم بوده ایم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان آئین افتتاح ۱۴ واحد تعاونی استان در پانزدهمین دوره تجلیل و تقدیر از تعاونی ها به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و در این مراسم گزارشی از وضعیت تعاونی های کشور ارائه گردید .

استاندار لرستان ضمن تبریک هفته تعاون به تلاشگران این عرصه گفت: تعاونی های استان علیرغم همه مشکلات مانند تحریم ها، بیماری کرونا و تغییرات در شرایط بازار، عملکرد خوبی داشته اند و امیدواریم لرستان به جایگاه واقعی خود در این زمینه دست یابد که مستلزم نهادینه کردن فرهنگ تعاونی در کشور است .

دکتر خادمی با اشاره به لزوم حمایت از حوزه تعاونی اظهار داشت: تعاونی باید به عنوان یکی از بخشهای اقتصادی کشور به رسمیت شناخته شود و برای ارتقا آن تلاش کنیم .

وی افزود: در این مراسم همزمان با سراسر کشور تعداد ۱۴ واحد تعاونی استان با اعتباری بالغ بر ۱۹۳/۵ میلیارد ریال افتتاح شد که زمینه اشتغال ۸۸ نفر را فراهم کرده است .

استاندار لرستان در خصوص وضعیت تعاونی های راکد در رهن بانک ها گفت: طرح های راکد به لحاظ وضعیت به سه دسته تقسیم بندی می شوند و بر اساس نوع مشکل برای آنها تصمیم گیری خواهد شد .

دکتر خادمی در این خصوص تصریح کرد: دسته اول طرح هایی هستند که سرمایه گذار توانمند و دارای اهلیت ندارند، دسته دوم طرح هایی که ماشین آلات و تجهیزات فرسوده دارند و محصول تولید شده آنها در بازار مشتری ندارد و دسته سوم واحد هایی هستند که هم سرمایه گذار توانمند دارند و هم طرح آنها توجیه اقتصادی دارد ولی به دلیل مشکلات خارج از اراده، راکد مانده اند و به تملک بانک ها درآمده اند .

وی خاطرنشان کرد: به منظور حل مشکلات واحد های اقتصادی تملک شده، بانک ها را موظف به فروش هفتگی این واحد ها به سرمایه گذار توانمند و دارای اهلیت کرده ایم که امیدواریم هر چه سریعتر به چرخه اقتصادی استان بازگردانده شوند .

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از تعداد ۱۷ تعاون گر برتر استان با اهدا لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-09-10_07-36-08.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید