روند بیماری کرونا در استان صعودی است

استاندار لرستان در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به روند صعودی بیماری، خواستار همکاری بیشتر مردم در رعایت نکات بهداشتی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر خادمی در جلسه ویدئوکنفرانس  ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا ضمن تقدیر از همه افرادی که در مقابله با بیماری کرونا متحمل رنج و سختی شده اند از جمله ؛کادر پزشکی ، کادر درمان و ، فرمانداران و مدیران دستگاهای اجرایی ،اظهار داشت:
با توجه به آمار موجود ،به نظر می‌رسد روند بیماری در استان لرستان با وضعیت کشور مقداری متفاوت است.
 وی افزود: متاسفانه ظرف هفته اخیر، تعداد بیماران بستری و مبتلایان و نیازمندان به تخت ویژه افزایش یافته که این ممکن است مقدمه‌ای برای افزایش سرعت این بیماری باشد.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت همکاری و دقت در حوزه های مختلف بر لزوم افزایش نظارت بر پروتکل های بهداشتی توسط دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت : در جلسه امروز  مقرر شد اکیپ های نظارتی ضمن افزایش فعالیت، با متخلفین برخورد لازم را به عمل آورند.

 دکتر خادمی تصریح کرد: علاوه بر این اقدامات لازم است تجهیزات بیمارستان ها تقویت شده و تعداد تخت ها را به مقدار لازم افزایش دهیم.

 وی با تقدیر از همکاری و همراهی مردم در عمل به دستورالعمل های وزارت بهداشت،گفت: هیچ کدام از عوامل فوق موثر نخواهد شد مگر آنکه مردم  رعایت کنند و مثل قبل پای کار بیایند.

 استاندار لرستان از مردم لرستان خواست با توجه به این که وضعیت عادی نشده همچنان مراقبت‌های قبلی از جمله ؛زدن‌ماسک، عدم حضور در اجتماعات ،رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی را با همان شدت رعایت کنند.

 دکتر خادمی با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس گفت: به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی، آموزش در بعضی از مدارس استان به صورت حضوری برقرار خواهد بود.

وی تصریح کرد: شرط استمرار آموزش در مدارس رعایت پروتکل های بهداشتی است که در این زمینه آموزش و پرورش و علوم پزشکی لازم است نظارت های مربوطه را اعمال و چنانچه در این زمینه مشکلاتی وجود داشته باشد موضوع  سریعا حل و یا برای پیگیریهای لازم ارجاع شود.

b_300_0_16777215_00_images_8999999.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید