دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
اخبار
1398/02/25
در حوزه صنعت و كار برنامه مدوني ارائه شود  در حوزه صنعت و كار برنامه مدوني ارائه شود
‍معاون استاندار لرستان: در حوزه صنعت و كار برنامه مدوني ارائه شود
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان از خسارت 80 هزار ميليارد ريالي سيل به زيرساخت‌هاي استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، گودرز اميري صبح امروز در جلسه شوراي اشتغال و سرمايه‌گذاري استان با بيان اينكه به دليل اطلاع‌رساني، همكاري مديران و مشاركت‌هاي مردمي سيل تلفات جاني نداشت، اظهار كرد: متاسفانه در اين حادثه خسارات مالي زيادي به استان وارد شد به گونه‌اي كه در بخش زيرساخت‌ها بالغ بر 8 هزار ميليارد تومان و كشاورزي يك‌هزار و 500 ميليارد تومان آسيب ديده‌ايم.
 وي در ادامه افزود: با توجه به مشكلاتي كه سيل براي استان به وجود آورد 1200 روستا و 18 شهر همزمان در كل استان درگير آن شدند كه با همت و تلاش مسئولان استاني و ملي كارها موقتا انجام شد، اما زير ساخت‌ها بايد به صورت اساسي بازسازي شود كه اين نياز به تامين اعتبار دارد.
 معاون اقتصادي استانداري بيان كرد: نيازها و خواسته‌هاي استان در جريان اين حادثه به مركز گزارش و بخشي از آنها در هيئت دولت تصويب و ابلاغ شد كه از طريق بانك‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه مسكن روستايي و تجاري به اجرا رسيده است.
 وي ادامه داد: همچنين پيشنهاداتي را وزارت كشاورزي به دبيرخانه هيئت دولت ارسال كرده كه هنوز به تصويب نرسيده است.
 اميري تاكيد كرد: در حوزه صنعت و كار بايد برنامه مدوني ارائه شود و به تصويب هيئت وزيران برسد تا همه دستگاه‌ها مكلف به اجراي آن شوند.
 وي به تسهيلات روستايي و عشايري در سال گذشته اشاره كرد و گفت: اعتبارات خوبي در سال گذشته جذب شد و طبق گزارش سازمان ناظر كمتر از 10 درصد انحراف داشته كه اين به دليل تورم و افزايش هزينه‌ها بوده است.
 معاون اقتصادي استانداري افزود: در مرحله قبل علاوه بر سهم استاني 250 ميليارد تومان مازاد بر آن پرونده تشكيل شد و اكنون با توجه به گزارش اداره كار استان 500 ميليارد تومان براي جبران خسارات ناشي از سيل بر مشاغل نياز است.
 وي ادامه داد: اگر روي هم رفته 750 ميليارد تومان به تسهيلات روستايي اضافه شود مي‌توان مطالبات اين حوزه در استان را پاسخگو بود.
 اميري بر ضرورت تفويض برخي اختيارات به استان‌ها مخصوصا مناطق سيل زده تاكيد كرد و گفت: جهت تسريع انجام كار خصوصاً در تسهيلات حمايتي و امدادي تفويض اختيارات ضرورت دارد.
 وي خاطرنشان كرد: طرح‌هايي در حوزه وزارت كار هستند كه راكد و يا كلنگ زني شده‌اند اما به مرحله اجرا نرسيده، در اين شرايط انتظار مي‌رود با يك برنامه زمانبندي در شروع، تكميل و بهره‌برداري اين پروژه‌ها تسريع شود.
تعداد بازدید : 562
Powered by DorsaPortal