دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
اخبار
1397/02/24
معاون استاندار لرستان: براي حمايت از كالاي ايراني قانون حمايت مي‌كند معاون استاندار لرستان:  براي حمايت از كالاي ايراني قانون حمايت مي‌كند
معاون استاندار لرستان:
براي حمايت از كالاي ايراني قانون حمايت مي‌كند
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان گفت: اتحاديه‌هاي صنوف مختلف آموزش‌هاي لازم حمايت از مصرف كننده را ارائه بدهند.
گودرز اميري در سومين همايش اعطاي گواهينامه رعايت حقوق مصرف‌كنندگان استان حمايت از مصرف‌كننده را امري ضروري عنوان كرد كه در روش‎هاي اجرا داراي مشكلاتي است، افزود: بارها ديده مي‎شود كالاي مصرفي خريداري مي‌شود اما اطلاعات كافي و لازم در اختيار مصرف كننده قرار نمي‎گيرد كه در اين رابطه سازمان حمايت از مصرف كننده بايد ورود پيدا كند.
وي با بيان اينكه اين سازمان بايد نظارت‎ها و حمايت خود را به صورت مستمر از مصرف كننده داشته باشد، اضافه كرد: فردي كه كار فني انجام مي‎دهد بايد تمامي اصول را رعايت كند چراكه تعهد اخلاقي ارائه خدمات از اهميت بالايي برخوردار است.
اميري با اشاره به اينكه در راستاي حمايت از حقوق مصرف كننده اتحاديه‎هاي صنوف، دوره‎هاي آموزشي متنوع را برگزار كنند، بيان كرد: فروشنده مي‎بايست كالاي خود را به خوبي به مشتري معرفي كند و شيوه‎هاي درست مصرف را در اختيار وي قرار دهد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان گفت: بايد اين فرهنگ رايج شود و در اين زمينه اتحاديه‎هاي صنوف آموز‎ش‎هاي لازم را ارائه بدهند.
وي با يادآوري شعار امسال بيان كرد: در اين زمينه و براي حمايت از كالاي ايراني به ادارات بخشنامه‎هاي لازم ارائه شده و قانون هم حمايت كافي را دارد.
اميري با بيان اينكه كالاي توليد داخل بايد قابليت رقابت و استانداردهاي لازم را داشته باشد، اظهار كرد: هم اكنون برخي از كالاهاي ما به گونه‎اي است كه حتي از نمونه‎هاي خارجي خود برتر هستند اما سيستم توليدي واحدها به روز نيست و به سمت افزايش كيفيت رشد نكرده و ارزش افزوده‎اي ايجاد نمي‎كنند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان با بيان اينكه در رابطه با ارائه خدمات پس از فروش، اصلاح تكنولوژي و آموزش نيروهاي واحدهاي توليدي مسئول هستيم، ادامه داد: شعار سال بدون رعايت اين نكات امكان‌پذير نيست و بايد اطلاعات لازم را به مصرف كننده‎ها ارائه بدهيم.
وي تصريح كرد: اگر اطلاعات خوب و به سرعت در اختيار مشتري قرار گيرد براي خريد و استفاده از محصول داخلي رغبت پيدا مي‎كند.
اميري به گرفتن نظرات مردم جهت استفاده از آنها براي اصلاح و ارتقاي كيفيت توليدات داخلي اشاره كرد و گفت: بايد اين ديدگاه‎ها را براي رفع اشكالات و نواقص احتمالي به كار گرفت و تنها به جنبه انتقادي آن نگاه نكرد.
4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal