دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
‍ جلسه كارگروه اقتصادي استان به رياست دكتر اميري معاون هماهنگي اقتصادي استاندار لرستان
‍ جلسه كارگروه اقتصادي استان به رياست دكتر اميري معاون هماهنگي اقتصادي استاندار لرستان ‍ جلسه كارگروه اقتصادي استان به رياست دكتر اميري معاون هماهنگي اقتصادي استاندار لرستان
تفويض اختيار به بانك‌ها براي تعيين تكليف املاك تمليكي
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان از تقويض اختيار به بانك‌ها در راستاي تعيين تكليف املاك تمليكي خبر داد.
گودرز اميري در جلسه كارگروه اقتصادي استان اظهار كرد: براي تسريع در روند تعيين تكليف املاك تمليكي، ايجاد شرايط مطلوب و همچنين اجراي قانون رفع موانع توليد طبق دستورالعملي اختياراتي به بانك‌ها تفويض شده است.
وي با بيان اينكه اين اختيارات تا پايان سال 97 به صورت موقت به بانك‌ها داده شده است، افزود: اختيار مذاكره‌اي املاك تمليكي توسط كميسيون‌هاي قبول بانك در استان‌ها تا مبلغ 10 ميليارد ريال، مطابق مقررات و شرايط مربوطه داده شده است.
اميري خاطرنشان كرد: بيش از مبلغ 10 ميليارد ريال تا حداكثر 50 ميليارد ريال در چارچوب مقررات و ضوابط پس از اخذ موردي از اداره مركزي بانك، قبل شروع مذاكره با تصويب كميسيون‌ عالي قبول معاملات و هيئت مديره انجام مي‌پذيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان تصريح كرد: به موجب بند(و) تبصره 16 قانون بودجه سال 97 كل كشور و براي تشويق توليدكنندگان و تسويه مطالبات، چنانچه مشتريان بدهي معوق خود كه تا پايان سال گذشته سررسيد شده باشد را از تاريخ سررسيد تا پايان شهريور سال جاري به صورت نقدي و دفعتا واحده تسويه كنند، واحدها مجاز هستند بدهي آنان را فارغ از تمامي مساعدت‌هاي قانوني به عمل آمده بر اساس قراردادهاي اوليه محاسبه و پس از اخذ اصل و سود قبل و بعد سررسيد و اعمال بخشودگي جرائم تاخير مازاد بر نرخ معامله و مشروط به عدم برگشت از حساب‌هاي درآمدي قطعي بانك، نسبت به تسويه و مختومه كردن پرونده اقدام كنند.
وي بيان كرد: از زماني‌كه بانك جانشين سرمايه‌گذار مي‌شود در راستاي انتقال جانشيني براي فعال كردن واحد توليدي مذكور بايد ظرف مدت چهار ماه اقدام به برگزاري مزايده كند و در صورتي‌كه نتيجه‌اي حاصل نشد به مدت دو ماه مي‌تواند وارد مذاكره شود و نهايتا اگر مجددا به نتيجه نرسيد قوانين بانكي خود
را اجرا كنند.
1397/06/14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal