دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان: ايجاد كميته نظارت بر اجراي طرح‌هاي اشتغالزايي استان ضروري است
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان: ايجاد كميته نظارت بر اجراي طرح‌هاي اشتغالزايي استان ضروري است معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان: ايجاد كميته نظارت بر اجراي طرح‌هاي اشتغالزايي استان ضروري است

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري لرستان گفت: تسهيلات روستايي دريافت شده نبايد در موسسات خصوصي سپرده‌گذاري شود بلكه بايد با آنها كار و اشتغال صورت گيرد.

گودرز اميري در كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان با بيان اينكه كميته نظارت در روند پرداخت تسهيلات روستايي دو وظيفه دارد، افزود: اين كميته با افرادي كه قصور مي‌كنند برخورد و آنها را معرفي خواهد كرد.

 وي وظيفه ديگر اين كميته را نظارت بر اجراي طرح‎ها دانست و با بيان اينكه نظارت كميته سبب مي‌شود اعتبارات پرداختي تبديل به پولشويي نشود، تاكيد كرد: تسهيلات روستايي دريافت شده نبايد در موسسات خصوصي سپرده‌گذاري شود بلكه بايد با آنها كار و اشتغال صورت گيرد.

اميري با تاكيد براينكه چنانچه پولي كه پرداخت شد به ميزاني كه مدنظر بود اشتغالي ايجاد نكرد و كار اجرايي نشد موضوع  به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گزارش داده شود، افزود: درخواست مي‌شود نيروهايي در بانك‌ها مستقر شود تا مشكلات را بررسي و برطرف كنند، آنچه شما به دنبال تسهيلات رونق توليد يا سود 18 درصد هستيد، از طريق ديگر با سود كمتري مي‌تواند انجام شود.

معاون اقتصادي استاندار لرستان عنوان كرد: براساس دستورالعملي كه در مورد طرح كارورزي آمده، دستگاه‌هاي اجرايي و اداره كار مي‌توانند با شناسايي متقاضيان با كمك مشوق‌هاي بيمه‌اي از اين طرح استفاده كنند؛ در اين طرح علاوه بر مشوق بيمه‌اي ماهيانه 310 هزار تومان دستمزد نيز به كارورزان پرداخت خواهد شد.

اميري در ادامه با اشاره به گلايه دامداري‌ها در رابطه با مشكلات بيمه‌اي اظهار كرد: چنانچه سيستم دستمزدي راه بيفتد، مي‌توان افراد زيادي را بيمه كرد.

وي گفت: مديران بايد وقت بيشتري را روي اين موضوع بگذارند و ازحداكثر سهمي كه دارند استفاده كنند تا به وضعيت بهتري برسيم.

1397/04/13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal