دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
معاون استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم اجراي هاب لجستيكي در استان
معاون استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم اجراي هاب لجستيكي در استان معاون استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم اجراي هاب لجستيكي در استان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان بر لزوم اجراي هاب لجستيكي در استان تاكيد كرد.


 گودرز اميري در جلسه توسعه صادرات غير نفتي اظهار كرد: در راستاي برگزاري نمايشگاه‌ها بايد كميته نمايشگاهي متشكل از جهادكشاورزي، ميراث فرهنگي، استانداري و اتاق‌هاي بازرگاني و اصناف وجود داشته باشد تا روي نرخ تعرفه‌ها و تعيين نوع نمايشگاه‌ها نظر بدهند.

 وي با بيان اينكه نمايشگاهي كه برگزار مي‌شود بايد هزينه‌هاي آن تعيين شوند، افزود: خيلي از واحدهاي توليدي به دليل نرخ بالاي اين نمايشگاه‌ها نمي‌توانند در آنها شركت كنند.

اميري با اشاره به تعيين ميز صادرات سنگ و حبوبات براي استان گفت: انتظار داريم شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان براي اين دو، نمايشگاه رايگان برگزار كند و همكاري لازم را در اجراي هر چه بهتر آنها داشته باشد.

 معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان برگزاري نمايشگاه‌هاي تخصصي خارج از محيط نمايشگاه را به شرط صدور مجوزهاي لازم بلامانع عنوان كرد و ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند در اين راستا اقدام كنند.

 وي به برگزاري سفرهاي خارجي اشاره كرد و افزود: اتاق بازرگاني نتيجه اين سفرها و ميزان ارزآوري آنها را به صورت مكتوب اعلام كند چراكه مورد نقد هستند و بايد ميزان سود آنها بيان شود.

اميري با بيان اينكه به نظر مي‌رسد كه تابحال اين سفرها بي‌نتيجه بوده‌اند، گفت: هم‌اكنون در قرن 21 قرار داريم و بايد قبل از هر كاري با برنامه‌ريزي اقدام كنيم.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اينكه دو سال است دستورالعمل هاب لجستيكي در كل كشور ابلاغ شده است، بيان كرد: اين مكان در راستاي تسريع و ارزاني حمل و نقل موثر است براي همين بايد ظرف يك ماه آينده با همكاري سازمان صنعت و معدن، اداره كل راهداري، راه و شهرسازي و استانداري مكان‌هاي مورد نظر شناسايي و مشخص شوند.

وي با بيان اينكه جلسات توسعه صادرات بايد بهينه‌تر برگزار شوند، گفت: يكي از وظايف اتاق بازرگاني شناسايي محصولات و خدمات با قابليت صادرات و بازار هدف ‌آنها است كه انتظار داريم ظرف يك تا سه ماه آينده اين كار انجام شود.

 اميري بر لزوم تهيه سند صادرات محصولات كشاورزي تاكيد كرد و ادامه داد: با توجه به تغييرات و نوسانات حوزه صادرات و واردات امكان تغيير در نوع كالاها وجود دارد؛ ممكن است موردي كه فكرش را هم نمي‌كرديم حال صادرات اول ما شود براي همين بررسي بيشتري در اين رابطه بايد صورت گيرد.

 اين مسئول با تاكيد بر لزوم استاندارد سازي كالاهاي صادراتي گفت: بايد متناسب با اين موضوع برنامه‌ريزي كرده و صادرات خود را توسعه دهيم.

 وي بيان كرد: همچنين ليست مواد و تجهيزاتي كه براي توليد نياز داريم را بايد تهيه كرد تا هر چه سريع‌تر تامين شوند.

1397/04/13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal