دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
معاون استاندار خبر داد: احداث سامانه پرتو دهي گاما در لرستان
معاون استاندار خبر داد: احداث سامانه پرتو دهي گاما در لرستان معاون استاندار خبر داد: احداث سامانه پرتو دهي گاما در لرستان
معاون استاندار خبر داد: احداث سامانه پرتو دهي گاما در لرستان
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار گفت: سامانه پرتو دهي گاما در لرستان احداث خواهد شد.

گودرز اميري در جلسه با سرمايه‌گذار احداث سايت پرتودهي اظهار كرد: هدف اين سامانه ارتقاي بهداشت و سلامت جامعه است و با احداث و راه‌اندازي آن زنجيره و چرخه صنايعي مثل كشاورزي و همچنين بهداشت و درمان تكميل مي‌شود.
وي در ادامه افزود: اين صنعت بزرگ اشتغال مستقيم 150 نفر و غيرمستقيم 500 نفر در استان را بدنبال خواهد داشت.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تصريح كرد: سامانه پرتو‌دهي گاما كمك بزرگي در بحث صادرات به استان خواهد داشت و پرتكل‌هاي بين‌المللي جديدي كه مانع صادرات محصولات در بخشي از صنايع بوده را رفع مي‌كند.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: كيفيت محصولات كشاورزي و تجهيزات پزشكي كه در حال حاضر توليد مي‌شوند با وجود سامانه پرتودهي گاما چند برابر خواهد شد.
معاون استاندار بيان كرد: پرتودهي، نوعي از انرژي تشعشعي است كه به روش يوني عمل مي‌كند و در اين روش يون‌ها به صورت موج نامرئي از ميان فضاي ملكولي حركت مي‌كنند و جانداران ريز و عواملي را كه باعث آلودگي و از بين رفتن محصولات مي‌شود را نابود يا كاهش مي‌دهد.
اميري با اشاره به مشخصات اين سامانه بيان كرد: داشتن سرعت بالا، سازگاري با محيط زيست و قابليت استفاده در محيط تازه و منجمد از جمله مزاياي استفاده از پرتوي گاما بوده و محصول پس از پرتودهي قابل استفاده است و پسماندي بعد از عمليات پرتودهي وجود نخواهد داشت.1397/03/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal