دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی
اخبار
1396/11/19
معاون استاندار خبر داد: شناسايي 5 روستا براي طرح روستاي بدون بيكار در لرستان معاون استاندار خبر داد: شناسايي 5 روستا براي طرح روستاي بدون بيكار در لرستان
معاون استاندار خبر داد:
شناسايي 5 روستا براي طرح روستاي بدون بيكار در لرستان
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان گفت: در روستاها تشكل‌هاي بازاريابي ايجاد شود.
 گودرز اميري اظهار داشت: شايد نتوانيم آن رفاه، آرامش و آسايشي كه مردم به دنبال آن هستند بدون مشاركت آنها تامين كنيم، براي همين مردم مي‌توانند در اين راستا نقش آفريني كنند.
وي سرانه گازرساني را 6 ميليون تومان عنوان كرد و گفت: پيگيريم كه مجوز گازرساني را براي روستا‌هاي استان از شركت گاز بگيريم.
اميري به طبيعت بكر استان اشاره كرد و با بيان اينكه پتانسيل خوبي براي گردشگري است، افزود: كشت كرفس به عنوان يك گياه دارويي و نادر كه معمولا در زاگرس رشد مي‌كند در دستور كار منابع طبيعي قرار گرفته است و مي‌توان در استان براي كشت اين داروي گياهي استفاده كنند.
معاون استاندار لرستان با بيان اينكه در اراضي شيبدار احداث باغات ديم و كشت زعفران، سير و موسير در دستور كار جهاد كشاورزي و منابع طبيعي لرستان قرار دارد، ادامه داد: چنانچه كسي تمايل دارد براي اين كار از او حمايت خواهيم كرد.
وي با اشاره به اينكه اگر مي‌خواهيم موفق باشيم بايد از طريق تجارت الكترونيك اقدام كنيم و اين مهم را در دستور كار خود قرار دهيم، اظهار داشت: چنانچه در امر توليد صنايع دستي نيز ورود پيدا كنيم بازار اين محصولات وجود دارد؛ در همين راستا اهالي روستا مي‌توانند تشكل بازاريابي و صادراتي براي فروش محصولات خود ايجاد كنند.
اميري با اشاره به روند اجراي طرح روستاي بدون بيكار در لرستان گفت: در اين راستا با دستگاه‌هاي ذي‌ربط رايزني شده تا اين طرح عملياتي شود، همچنين پنج روستا به عنوان پايلوت در استان شناسايي شدند كه با حمايت صندوق كارآفرين فعاليت خود را آغاز كرده‌اند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان با اشاره به اينكه قرار شد اداره كل فني‌وحرفه‌اي استان 12 روستا را به عنوان پايلوت در نظر بگيرد و افراد بيكار را شناسايي و براساس نياز خود آنها را آموزش دهد، افزود: اين افراد پس از اينكه مهارت لازم را كسب كردند چنانچه تسهيلات بخواهند بايد تعاوني تشكيل داده و يا انفرادي اقدام كنند كه در هر دو صورت از آنان حمايت خواهيم كرد.
وي گفت: انتظار مي‌رود حداقل پس از شش ماه بگويم افرادي كه متقاضي كار بودند و آموزش‌هاي مهارتي را گذرانده‌اند شاغل شدند و منبع درآمد پايدار دارند.
اميري با بيان اينكه در بحث توسعه گردشگري نياز نيست كه حتما هتل احداث شود چرا كه در گردشگري پتانسيل بالايي در استان وجود دارد، اظهار داشت: هم‌اكنون در استان فارس با غذاي محلي خيلي از گردشگران خارجي جذب شدند و اين كار نيز ني‌تواند در لرستان انجام شود.
معاون استاندار لرستان بوم‌گردي را يكي از پتانسيل‌هاي بالا استان براي گردشگري دانست و گفت: اين فضاها خواهان بسياري دارد و مردمي كه از زندگي شهري خسته شدند به دنبال استفاده از آنها هستند.
وي در پايان با بيان اينكه جوان امروز ايران اسلامي به لحاظ دانايي از ما بالاترند شايد تجربه آنها كم باشد، افزود: انتظار داريم در بحث كسب و كار روستاها جوانان همت كنند تا اين مهم تحقق يابد و ما نيز براساس توانمان حمايت خواهيم.
تعداد بازدید : 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal