فرمانداری شهرستان رومشکان
اخبار
1397/06/04
فرماندار رومشكان :طرح مسائل حاشيه اي هيچ كمكي به توسعه و پيشرفت استان نمي كند فرماندار رومشكان :طرح مسائل حاشيه اي هيچ كمكي به توسعه و پيشرفت استان نمي كند
فرماندار رومشكان گفت: طرح مسائل حاشيه اي هيچ كمكي به توسعه و پيشرفت استان نمي كند. به گزارش بلوطستان نورالدين درمنان در سخنان پيش از خطبه هاي نماز جمعه رومشكان به مناسبت هفته دولت با بيان اين مطلب افزود: از همه كساني كه در دل گروي انقلاب و پيشرفت ايران و مردم داري دارند انتظار مي رود براي پيشبرد برنامه هاي دولت كمك كنند و در استان نيز جهت تزريق روحيه نشاط و اميد به مردم در كنار نقدهايي كه مي شود دستاوردها و خدمات دولت كه خدمات نظام اسلامي است هم گفته شود.
وي عنوان كرد: برخورد با محبت به مردم و تكريم ارباب رجوع بايد در اولويت قرار گرفته شود زيرا مهم ترين آيتم در ارزيابي مديران ميزان رضايت مندي مردم از آنهاست .
فرماندار رومشكان استاندار لرستان را شخصيتي برنامه محور و بدون هياهو  توصيف كرد و گفت: دكتر خادمي شخصيتي هوشمند ،صادق و برنامه محور و بدون هياهو است و پاسخگويي به مطالبات مردم را در صدر برنامه هاي خود همواره به فرمانداران و مديران دولتي توصيه كرده و بر تحقق آن تاكيد ويژه اي دارد.
وي بيان كرد: تا پيش از انقلاب در شهرستان رومشكان تنها يك پاسگاه انتظامي ،تعاون روستايي ،بهزيستي و پست و يك دبستان وجود داشت  اما امروز به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي 31اداره در اين شهرستان خدمت مي كنند.
وي با بيان اينكه تمام روستاهاي رومشكان از نعمت گاز برخوردارند ،اظهار كرد: شهرستان رومشكان اولين شهرستان سبز لرستان شناخته شده است . فرماندار رومشكان گفت: طرح هادي همه روستاهاي شهرستان تهيه و از نظر بهسازي روستايي از ميانگين استاني و كشوري بالاتر هستيم.
نورالدين درمنان افزود:جهش خوبي در زمينه فن آوري مخابرات داشته ايم به گونه اي كه تمام روستاهاي شهرستان تحت پوشش تلفن همراه و اينترنت 3gو 4gهستند.
فرماندار رومشكان تصريح كرد: در حوزه ورزش و جوانان ساخت سالن هاي ورزشي و سالن هاي چند منظوره بانوان و عمليات اجرايي زمين چمن مصنوعي رومشكان از جمله كارهاي ارزشمندي است كه انجام گرفته و يا دردست اقدام است.
درمنان گفت: در اردي بهشت 96 10پروژه بهداشتي درماني كلنگ زني شد كه پايگاه سلامت شهر چغابل ،خانه بهداشت خيردرار به بهره برداري رسيدند و مابقي پروژه ها نيز در آينده نزديك به بهره برداري خواهند رسيد.وي با بيان اينكه تمام راههاي دسترسي روستايي آسفالت شده اند ،اظهار كرد: جاده دسترسي روستايي خاكي نداريم و تمركز در اين حوزه نيز بر روي بهسازي جاده هاي بين مزارع است.
وي افزود: پروژه درمان بستر نيز در حوزه بهداشت و درمان عمليات اجرايي اش در مرحله خوبي قرار دارد و هم مسئولين استاني و هم مسئولين شهرستاني در راستاي اجراي اين پروژه اهتمام ويژه اي به خرج داده اند كه قابل تقدير است .
فرماندار رومشكان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: شهيدان رجايي و باهنر دو يار ديرين امام و انقلاب و اسوه هاي علم و تقوي و نمونه هايي از دولتمردان مردمي بودند كه در اوج اقتدار و اقبال اجتماعي صفات بارزي همچون تواضع ،عشق به مردم و كار و خدمت صادقانه در آنها نمود عيني داشت .
درمنان  با تشريح پروژه هاي در دست افتتاح رومشكان در هفته دولت نيز گفت: در هفته دولت تعداد 12پروژه با اعتباري بالغ بر 70ميليارد ريال در بخش هاي بهداشت و درمان ،عمران شهري و روستايي ،راههاي دسترسي و ..به بهره برداري خواهند رسيد.
وي گفت: استاندار لرستان بر تكميل پروژه هاي نيمه تمام تاكيد ويژه اي دارند به گونه اي كه راهبرد و برنامه محوري مديريت ارشد استان تكميل اين پروژه ها و پرهيز از كلنگ زني هاي نمايشي و ظاهري است و بر اساس نظر دكتر خادمي اگر قرار است كلنگي  بر زمين زده شود تحت عنوان آغاز عمليات اجرايي باشد يعني اين كلنگ بايد همزمان با عمليات اجرايي بر زمين زده شود.
درمنان اظهار كرد: برنامه عملياتي پيشبرد پروژه هايي كه داراي نقش كليدي در توسعه استان هستند تدوين شده كه سهم شهرستان رومشكان در اين سند 7پروژه است . وي افزود: درمان بستر ،پروژه چهارخطه چغابل به روستاي وليعصر ،ايجاد ناحيه صنعتي رومشكان و تكميل ايستگاه خاص آباد از جمله پروژه هاي كليدي شهرستان رومشكان هستند.
وي تصريح كرد: زمين ناحيه صنعتي رومشكان تملك شده و در آينده نزديك شاهد آغاز عمليات اجرايي آن هستيم . وي بيان كرد: چهارخطه رومشكان از تخصيص اعتباري به ميزان 2ميليارد و 700ميليون تومان برخوردار است كه طي هفته هاي آينده روند مطلوب تري به خود مي گيرد.
تعداد بازدید : 205
Powered by DorsaPortal