اداره كل پدافند غيرعامل
برگزاري كارگاه آموزشي پدافند غيرعامل در اداره كل استاندارد
برگزاري كارگاه آموزشي پدافند غيرعامل در اداره كل استاندارد كارگاه آموزشي با موضوع مباني پدافند غيرعامل با حضور خانم قنبريان مديركل استاندارد و ساير كاركنان در محل سالن جلسات آن اداره كل برگزار شد.

در ابتداي كارگاه، رشيدي؛ مدرس حوزۀ پدافند به بيان مفاهيم، اهميت، اهداف، اصول و مباني پدافند غيرعامل و همچنين الزامات پدافند غيرعامل پرداخت و گفت:پدافند غيرعامل با مديريت بحران تفاوت دارد.

وي افزود: پدافند عامل، رويارويي مستقيم با دشمن به منظور دفع حمله و مخصوص نظاميان است اما پدافند غيرعامل، اقدامات غيرمسلحانه‌اي است كه موجب افزايش بازدارندگي و كاهش آسيب‌پذيري، تداوم فعاليت‌هاي ضروري، ارتقاي پايداري ملي و تسهيل مديريت بحران در مقابل اقدامات نظامي دشمن مي‌شود.

رشيدي مهمترين محور پدافند غيرعامل را آموزش و اطلاع‌رساني دانست و بر توجه جدي به مقوله آمادگي و پيشگيري و كاهش آسيب تأكيد و اظهار داشت: پدافند غيرعامل در صورت اجرا در سازمان، باعث بيمه شدن سازمان از هرگونه حادثه و بحران خواهد شد.

وي در پايان توجه عمده پدافند غيرعامل را به زيرساخت‌ها، عملكردها و آمادگي جامعه و مراكز ثقل دانست و تصريح كرد: بايد مقولۀ كاهش خسارت در اماكن و تأسيسات به عنوان يك راهكار جدي مدنظر قرار گيرد و با اين روش تهديد دشمن را به حداقل رساند.

 
 
 
 
1397/07/11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal