اداره كل مديريت بحران
اخبار
1397/09/05
مديركل مديريت بحران لرستان :يش‌بيني خسارت 100 ميليارد توماني سيلاب به حوزه‌هاي مختلف لرستان مديركل مديريت بحران لرستان :يش‌بيني خسارت 100 ميليارد توماني سيلاب به حوزه‌هاي مختلف لرستان

غلامرضا آقاميرزايي عصر دوشنبه در شوراي اداري لرستان در سخناني با اشاره به بارندگي هاي اخير در استان، اظهار داشت: در اين زمينه به دستگاههاي امداد و نجات و خدمات رسان در آمادگي كامل قرار گرفتند.

وي با اشاره به شدت بارش ها در روز شنبه و بارش 60 ميلي متر باران در شهرستان پلدختر، گفت: در اين راستا در شهرستان هاي جنوبي مانند پلدختر و كوهدشت با مشكل مواجه شديم.

مديركل مديريت بحران لرستان با اشاره به اعزام نيرو از مركز استان به اين شهرستان ها، گفت: آمادگي مجموعه استان در اين رابطه مطلوب بود.

آقاميرزايي با اشاره به رسيدگي به مشكلات مردم و پيگيري مشكلات زيرساختي در اين زمينه، تصريح كرد: با سرعت خوب جاده هاي مسدود شده از سوي نيروهاي راهداري بازگشايي شد.

وي با بيان اينكه با اشاره به ادامه خدمات رساني به روستاها، گفت: خسارت هاي سنگيني به پلدختر و ساير شهرستان ها در جريان بارندگي ها و سيلاب اخير وارد شد.

مديركل مديريت بحران لرستان با بيان اينكه پيش بيني ما از ميزان خسارت ها در استان بيش از 100 ميليارد تومان است، افزود: اين خسارت ها به سازمان مديريت بحران اعلام مي شود.

آقاميرزايي ميانگين بارش هاي اخير را 79 ميلي متر اعلام كرد و گفت: ميزان بارش ها طي امسال نسبت به سال گذشته افزايش پيدا كرده است.

وي با تاكيد بر اينكه در سيلاب اخير هيچ گونه تلفات جاني نداشته ايم، افزود: فعلا موردي در اين زمينه گزارش نشده است.

مديركل مديريت بحران لرستان با اشاره به دلايل خسارت بالا در اين بارندگي ها، عنوان كرد: عدم اجراي طرح هاي آبخيزداري يكي از اين دلايل بوده است، البته مردم نيز بايد در اين رابطه بايد همكاري داشته باشند چرا كه منازل مسكوني آنها در مسير سيلاب احداث شده است.

آقاميرزايي همچنين با تاكيد بر اعلام ميزان خسارت ها از سوي فرمانداران، بيان داشت: در كل شهرستان ها ما خسارت داشته ايم و مديران بايد اين خسارت ها را در اسرع وقت اعلام كنند.

 منبع: خبرگزاري مهر لرستان
 

1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal