اداره كل مديريت بحران
اخبار
1397/09/24
‍ استاندار تاكيد كرد: تهيه پكيج مديريت بحران لرستان ‍ استاندار تاكيد كرد: تهيه پكيج مديريت بحران لرستان

دكتر سيد موسي خادمي شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مديريت بحران استان كه با حضور مهندس نجار رئيس سازمان مديريت بحران كشور در سالن جلسات استانداري برگزار شد، اظهار كرد: با توجه به خساراتي كه در اثر سيل‌هاي اخير در استان رخ داد، مهندس نجار با عنايتي كه به استان‌هاي كمتر توسعه‌يافته به‌ويژه لرستان دارد در يك فاصله زماني كم براي دومين بار به استان سفر كرد و بازديدهاي از شهرستان‌ها و مراكز مختلف داشتند.

وي با بيان اينكه ما برآوردهاي خود را طبق روشي كه براي كرمانشاه در نظر گفته شد آماده كرده ايم، ارسال و پيگيري خواهيم كرد، گفت: اين برآوردها از طريق وزارت كشور و مديريت بحران به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي ارسال مي‌شود و از طريق آن سازمان به هيئت دولت ارسال خواهد شد.

استاندار لرستان تصريح كرد: اميدوارم مطابق آنچه كه مقررات موجود است و با توجه به شرايط فعلي مالي كشور بخشي از اين مشكلات كه براي مردم به‌وجود آمده را بتوانيم جبران كنيم.

وي با بيان اينكه مديريت بحران تامين كننده منابع نيست بلكه مديريت كردن امكانات موجود و سازمان‌ها، دستگاه‌هاي اجرايي و بخش خصوصي در زمان بحران است، افزود: بارندگي نعمتي است كه به واسطه رعايت نكردن نكات ايمني دچار خسارتي مي شويم، بنابراين بايد سعي شود خسارات ناشي از بارندگي و سيل را كمتر كنيم.

دكتر خادمي بيان كرد: بايد در مسير پيشگيري و مهندسي رودخانه‌ها حركت كنيم و از طرفي مجوز‌هاي ساخت و سازها را كنترل كنيم. در مسير رودخانه نبايد ساخت و ساز يا اقدامي براي نگهداري احشام انجام شود.

وي گفت: با كمك رسانه‌ها بايد با فرهنگ‌سازي و آگاهي به مردم از ايجاد نارضايتي جلوگيري شود چرا كه نارضايتي محصول تفاوت بين امكانات و توقعات است.

مقام ارشد استان خاطرنشان كرد: در سال‌هاي گذشته منابعي براي احداث ساختمان و خريد تجهيزات بحران اختصاص داده شد، اما متاسفانه در لرستان هزينه‌اي براي بحران نشد و در جاهاي ديگر هزينه كرده‌اند.

وي تأكيد كرد: ما بايد يك پكيج كامل مديريت بحران در استان تهيه كنيم و ضعف و آمادگي‌هاي خود را در آن ارائه دهيم تا بدانيم براي هر حادثه‌اي چه اقداماتي بايد انجام دهيم.

استاندار لرستان با اشاره به اينكه خسارت‌ها بيشتر در حوزه زيرساخت‌هاي جاده، پل‌ها و ابنيه است، بيان كرد: اين بخش خسارات از اعتبارات عمراني و تملك دارايي‌ها بايد جبران شوند، اما بخشي از خسارات كه به اشخاص وارد شده از حيث ساختمان‌هاي مسكوني، دام‌ها، تجهيزات و وسايل خانگي ناشي از سيل بود، همچنين زمين‌هاي كشاورزي و محصولات مردم خساراتي وارد شد، كه همه آنها برآورد شده و به مركز ارسال خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه راه‌هاي روستايي و مناطق عشايري لرستان پراكنده و متعددهستند و در نقاطي مستقر شده كه دسترسي راحتي دارند، اظهار كرد: اين جاده‌ها بيشتر به صورت فصلي و موقتي احداث شده و امكان دارد در زمان سيل و بارندگي دچار مشكل شوند كه در اولين فرصت جاده‌هاي آنها را برقرار مي كنيم.

دكتر خادمي اظهار كرد: در مناطق كوهستاني با توجه به شناخت‌هايي كه از زندگي عشايري داريم ممكن است جايي ارتباطش قطع شود اما نبايد بگذاريم به لحاظ تغذيه و ديگر امكانات مشكلي داشته باشند.

وي ادامه داد: سعي خواهيم كرد در اولين فرصت جاده‌هاي آنان را نيز برقرار كنيم اما بايد بدانيم كه عشاير بر اساس جاده راه خود را انتخاب نمي‌كنند بلكه آيتم‌هاي ديگري دارند.

 
منبع: روابط عمومي استانداري لرستان 
99
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal