اداره كل مديريت بحران
‍ رئيس سازمان مديريت بحران كشور: خانه‌هايي كه در حريم رودخانه‌ها ساخته شده است جابجا شوند
‍ رئيس سازمان مديريت بحران كشور: خانه‌هايي كه در حريم رودخانه‌ها ساخته شده است جابجا شوند رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: خانه‌هايي كه در حريم رودخانه‌ها ساخته شده است جابجا شوند.

اسماعيل نجار شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مديريت بحران استان اظهار كرد: براي براورد خسارت روندي وجود دارد كه به محض ورود خسارت اعتباراتي مربوط به حوادث طبيعي و ساخت انسان باشد مانند آتش‌سوزي‌هاي گسترده، سقوط هواپيما و... برآورد توسط دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان و استان انجام مي‌شود و مورد تاييد استانداري قرار مي‌گيرد كه در نهايت به سازمان مديريت بحران ارسال مي‌شود.

وي اضافه كرد: با توجه به دستورالعمل و قوانيني كه داريم پيشنهاد خسارت و تامين آن را به دولت از طريق سازمان برنامه و بودجه اعلام مي‌كنيم كه روندي معين است.

نجار بيان كرد: در بحث ساخت و ساز منازل مسكوني اعم از روستايي همان اشل پرداختي‌ها در كرمانشاه را عينا در اينجا رعايت مي‌كنيم و خسارت زيرساخت‌ها برآورد شود آن را به دولت اعلام مي‌كنيم.

رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: با توجه به بازديدي كه امروز داشتيم مقرر شد كه در جاهايي كه نياز به مطالعه است در زمينه جلوگيري و پيشگيري از بحران پس از مطالعه به ما اعلام كنند و پيشنهاد را به دولت خواهيم داد.

وي بيان كرد: در بخش كشاورزي بحث بيمه هست اما در زمينه خسارت دام سبك و سنگين پرداخت‌هايي داريم كه پيشنهادات خود را به دولت مي‌دهيم تا اعتبار در اختيار استان قرار بگيرد.

نجار خاطرنشان كرد: نهايت تلاش ما اين است كه كمك كنيم تا خانه‌هايي كه در حريم رودخانه‌ها ساخته شده است و بيشتر خسارت را ديده‌اند جابجا شوند كه اگر برآوردي بدهند اقدام خواهيم كرد.

رئيس سازمان مديريت بحران كشور بيان كرد: بخشي از كمك‌هايي كه مي‌شود بلاعوض بوده و قسمتي نيز براي شهري 50 ميليون تومان تسهيلات كارمزد 5 درصد بوده و 11 ميليون تومان بلاعوض است‌. دو ميليون تومان بلاعوض معيشتي است و حدود برآورد ما 8 ميليون تومان خدمات فني است كه توسط بنياد مسكن ارائه مي‌شود.

وي افزود: براي روستايي 35 ميليون تومان تسهيلات به علاوه 10 ميليون تومان معيشتي كه 10 ميليون تومان بلاعوض كه دو ميليون بلاعوض معيشتي و خدمات فني 8 ميليون تومان خواهد بود.

به گفته نجار اين تسهيلات مابه‌التفاوت سود 4 درصد است كه توسط دولت از ماده 10، 12 تامين مي‌شود

 
منبع: روابط عمومي استانداري لرستان 
1397/09/22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal