استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
استاندار لرستان: بازار سنگ اليگودرز را به جايگاه اصلي خود برگردانيم 1396/09/13
استاندار لرستان: بازار سنگ اليگودرز را به جايگاه اصلي خود برگردانيم

استاندار لرستان گفت: براي سد رودبار  2500 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده است.
 دكتر خادمي در بازديد از اليگودرز اظهار داشت: امروز تعدادي از پروژه‌هاي مهم عمراني و اقتصادي اين شهرستان از جمله شركت پرند شيمي توليد‌كننده بنزين، گازوئيل و... بازديد شد كه مواد اوليه اين پروژه ميعانات گازي است.

وي در ادامه افزود: مواد اوليه اين شركت خارج از استان تامين ميشود و عمده محصولات آن صادراتي است كه هدف ما از بازديد حمايت از طرح توسعه آن شركت است.

استاندار لرستان به تكنولوژي‌هاي جديد استفاده از سنگ اشاره كرد و با بيان اينكه بايد سعي كنيم بازار سنگ اليگودرز را به جايگاه اصلي خود برگردانيم، بيان داشت: با كمك سازمان ايميدرو قرار شده يك واحد توليد كاغذ از سنگ در اين شهرستان ايجاد شود كه اكنون در مرحله انتخاب زمين و برگزاري مناقصه براي انتخاب شريك سرمايه‌گذار است.

وي با بيان اينكه اين شهرستان يكي از مناطق مستعد و برخوردار  از سنگ‌هاي مرغوب است، افزود: به سنگ‌هاي قديمي و سنتي توصيه ميشود در جهت توليد پودر سنگ ميكرونيزه كه داراي كاربردهاي متفاوت صنعتي هستند به صنايع پايين دستي تبديل شوند.

دكتر خادمي در بازديد از پروژه آبياري شبكه‌هاي اراضي تحت پوشش سد حوضيان گفت: حدود 2500 هكتار از اين اراضي قرارداد بسته شده كه 500 هكتار در حال انجام است. شبكه‌هاي 3و4 انجام شده و بخش ديگر از شبكه 2 مانده كه قرار شد با هماهنگي امور آب و سازمان جهاد كشاورزي در آينده تكميل شود.

وي با اشاره به استفاده از ظرفيت سد حوضيان در حوزه گردشگري خاطر نشان كرد:  اين منطقه بدليل موقعيت خوب و مناسب  سازمان بازنشستگي كشور جهت سرمايه‌گذاري اعلام آمادگي كرده است.

استاندار لرستان از سد رودبار بعنوان يكي از پروژه‌هاي عظيم در منطقه ياد كرد و اظهار داشت: در اين پروژه 2500 ميليارد تومان سرمايه گزاري شده و حدود 450 مگا‌وات توليد برق دارد . در ابتدا قرار بود  1000 مگاوات برق توليد كند اما به لحاظ اقتصادي نياز به 1000 ميليارد تومان اعتبار بوده و بايد با پيگيري از رديف اعتباري ديگري انجام گيرد.

وي در بازديد از جاده اليگودرز - داران با بيان اينكه يكي از پروژه‌هاي زير ساختي و عمراني مهم استان است، تصريح كرد: در بحث راه پروژه اتصال محور اليگودرز - مسجد سليمان نيز مورد توجه ماست زيرا تعدادي از روستا‌هاي منطقه و جاده در دست احداث كنار سد ليروك عبور خواهد كرد كه اميدواريمدر سال آيتده تصويب شود.

دكتر خادمي به بازديد از واحد توليدي محصولات يو پي وي سي همارشتن اشاره كرد و بيان داشت:مواد اوليه اين شركت از كارخانه پتروشيمي تهيه مي‌شود كه در توليد و ساخت در و پنجره‌هاي دو جداره فعاليت مي‌كنند.

وي ادامه داد:  اين شركت قصد طرح توسعهٔ خود را داده كه ما نيز حمايت خواهيم كرد.

استاندار لرستان در بازديد از پروژه 2000 رأسي گاو شيري اليگودرز  با اشاره به اينكه يكي از مشكلات استان ما كمبود شير صنعتي است، تصريح كرد: كارخانه شير پگاه لرستان بيش از 50 درصد شير مورد نياز خود را خارج از استان تأمين مي‌كند. اين گاوداري با پيشرفت فيزيكي 70درصد در حال اجداث و با توليد 70 هزار‌تن شير بخش بزرگي از نيازهاي خود را تامين خواهد كرد.

استاندار لرستان در پايان ابراز اميدواري كرد بخشي از مشكلات اين پروژه‌ها را درست كنيم و بخش ديگر نيازها به برنامه‌هاي بلند مدت نياز است.

 

1 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه