استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان
استاندار لرستان خبر داد: خروج اعتبار سد آبسرده از رديف‌هاي مسدودي 1396/09/11
استاندار لرستان خبر داد: خروج اعتبار سد آبسرده از رديف‌هاي مسدودي
استاندار لرستان از احداث منطقه ويژه اقتصادي بروجرد خبر داد.

دكتر سيدموسي خادمي در بازديد از بروجرد اظهار داشت: امروز تعدادي از پروژه‌هاي اين شهرستان از جمله سد آبسرده مورد بازديد قرار گرفت كه يكي از سدهاي مهم استان بوده و قرار است آب شرب و صنعت بروجرد را تامين كند.

وي به پيشرفت فيزيكي 30 درصدي اين سد اشاره كرد و افزود: به دنبال افزايش منابع براي آن هستيم و هم‌اكنون نيز روند ساخت به خوبي در حال انجام است.

دكتر خادمي خاطرنشان كرد: هم‌اكنون شش ميليارد و 600 ميليون تومان از محل پيوست بودجه ملي و 13 ميليارد تومان اعتبار توازن منطقه‌اي دارد كه در مجموع حدود 20 ميليارد تومان است؛ تلاش مي‌كنيم اعتبار بيشتري براي آن جذب كنيم.

استاندار لرستان به پروژه در حال تكميل نساجي اين شهرستان اشاره كرد و با بيان اينكه قرار است در زمينه رنگرزي فعاليت كند، ادامه داد: سرمايه‌گذار طرح حدود 20 ميليارد تومان در اين پروژه سرمايه‌گذاري كرده و تابحال از منابع بانكي بهره نبرده است؛ بايد سرمايه در گردش آن را مورد حمايت قرار دهيم و در مورد بخشي از مشكلات آن دستگاه‌ها قول داده‌اند كه آنها را مرتفع كنند چراكه سرمايه‌گذار داراي اهليت است و به كار خود اعتقاد دارد.

وي به كارخانه نساجي بروجرد نيز اشاره كرد و با عنوان كردن آن به نماد اين شهرستان، گفت: تمامي صنايع نساجي كشور دچار مشكل بوده چراكه نتوانسته‌اند با تكنولوژي روز كار كنند.

دكتر خادمي تصريح كرد: اين واحد توليدي در حوزه ريسندگي، بافندگي و رنگرزي طرح توسعه دارد كه بايد مورد حمايت قرار گيرد.

استاندار لرستان خاطرنشان كرد: اين واحد بايد ظرفيت خود را بالا برده و در زمينه توليد پارچه‌هاي با عرض سه متر بيشتر تلاش كند چراكه يكي از مشكلات اصلي آن است و هم‌اكنون نمي‌تواند با رقباي خود رقابت كند؛ بانك ملي قول داده كه تسهيلات مورد نياز را براي طرح توسعه و سرمايه در گردش آن فراهم كند.

وي با بيان اينكه با حمايت اين واحد مي‌توان ظرفيت اشتغال آن را تا دو برابر افزايش داد، گفت: هم‌اكنون توليد آن 30 هزار مترمربع است كه مي‌تواند به 70 هزار مترمربع نيز افزايش يابد. اين مهم كار مهمي است كه انجام خواهد شد.

دكتر خادمي پل شهداي دانش‌آموز را از ديگر پروژه‌هاي شهرستان بروجرد برشمرد و يادآور شد: اين پل در سطح شهر شروع شده و علي‌رغم فرصت‌هايي كه براي مردم مي‌تواند ايجاد كند متوقف شده و ناتمام مانده است.

استاندار لرستان اين پل را يكي از پروژه‌هاي خاص عنوان كرد و بيان داشت: امسال حدود چهار ميليارد و 200 ميليون تومان اعتبار دارد و دو ميليارد و 200 ميليون نيز به آن تخصيص داده‌ايم. بايد براي رفع مشكلات آن بيشتر تلاش كنيم تا ظرف سال آينده به بهره‌برداري برسد چراكه بيشتر از اين ماندن زيبنده نيست.

وي با اشاره به بازديد از بيمارستان 220 تخت‌خوابي بروجرد اظهار داشت: اين مجموعه يكي از پروژه‌هاي ارزشمند استان بوده كه كار آن تقريبا تمام شده و تجهيز نيز بيش از 90 درصد به اتمام رسيده اما مجهز كردن اتاق عمل مانده است.

دكتر خادمي ادامه داد: خريداري و نصب دستگاه سي‌تي اسكن و MRI باقي مانده كه از نيازهاي اصلي شهر نيز محسوب مي‌شوند؛ در همين راستا به طور جدي از طريق وزارتخانه پيگير هستيم و اميدواريم تا دهه فجر آن را به صورت كامل تحويل مردم دهيم.

استاندار لرستان با بيان اينكه دستگاه MRI بايد از خارج كشور وارد شود، اظهار داشت: نمي‌توان به طور دقيق بيان كرد كه چه زماني تهيه مي‌شود اما تمام تلاشمان را براي افتتاح و به بهره‌برداري رسيدن آن تا زمان مورد نظر خواهيم كرد.

وي از جمله پروژه‌هاي ديگر بروجرد به سد شهيد بروجردي اشاره و آن را يكي از طرح‌هاي خوب استان عنوان كرد كه براي شرب و صنعت درنظر گرفته شده است و ادامه داد: اين طرح تخصيص دارد اما به دلايلي متوقف و اعتباراتش در رديف‌هاي ملي مسدود شده است.

دكتر خادمي از پيگيري رديف اين سد در وزارت نيرو خبر داد و گفت: امسال از حالت مسدودي خارج و منابع خواهد داشت؛ همچنين از منابع 97 استان نيز براي آن اعتبار درنظر مي‌گيريم.

استاندار لرستان به بازديد از واحد توليدي صنايع خورشيدي نيز اشاره كرد و اظهار داشت: اين طرح نيز از پروژه‌هاي هاي‌تك و دانش‌بنيان است كه خوشبختانه كار خود را شروع كرده و سرمايه‌گذار در حال انجام پروسه اداري آن است. به دنبال واگذاري معدن و زمين مورد نياز آن براي انجام فعاليتش هستيم.

وي اين پروژه را اقدام بزرگي اعلام كرد و بيان داشت: پيگير هستيم تا آن را به يك شهرك صنعتي تبديل كنيم و با وصل به كارخانه زاگرس‌خودرو، منطقه ويژه اقتصادي بروجرد را تشكيل دهند.
24 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه