استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
چتر انقلاب گسترده است 1398/10/22
چتر انقلاب گسترده است

پس از پيروزي انقلاب به عضويت سپاه كرمان درآمد. شهريور 1359 كه جنگ ايران و عراق شروع شد به همراه يك گردان به سوسنگرد مي‌رود تا به همراه ديگر رزمندگان به دفاع از ايران در برابر حزب بعث عراق مبارزه كند. قاسم سليماني در جنگ عراق عليه ايران از فرماندهان عمليات‌هاي والفجر 8 كربلاي 4 وكربلاي 5 بود؛ كربلاي 5 از مهم‌ترين عمليات‌هاي ايران در آن دوران به شمار مي‌رفت.
 جنگ كه تمام شد به عنوان فرمانده لشكر 41 ثارالله كرمان بر مي‌گردد.

در سال 1379 از سوي آيت‌الله خامنه‌اي به فرماندهي سپاه قدس منصوب شد و در 4 بهمن 1389 درجه سرلشگري خود را از مقام معظم رهبري دريافت مي‌كند و آيت‌الله خامنه‌اي در تقدير از او قاسم سليماني را شهيد زنده ناميد.

رسانه‌هاي غربي معتقدند او در عقب راندن رژيم صهيونيستي از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، انسجام فضاي سياسي عراق پس از سرنگوني رژيم بعثي صدام و تغيير روند جنگ داخلي سوريه نقش مهمي ايفا كرده است.

در مبارزه عليه داعش در عراق سوريه به از فرماندهان اصلي به‌شمار مي‌رفت، فعاليت‌هاي سپاه قدس ايران كه در رأس آن قاسم سليماني بود در كنار ديگر مبارزان ضد گروه‌هاي تروريستي باعث شد داعش در كشورهاي عراق و سوريه با شكست و نابودي مواجه شود.

30 آبان 1396 در نامه‌اي سردار سليماني خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامي نابودي داعش را اعلام كرد و آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به سليماني فرمودند: شما به متلاشي ساختن توده سرطاني و مهلك داعش نه فقط به كشورهاي منطقه و جهان اسلام بلكه به همه ملت‌ها و بشريت خدمت بزرگي كرديد.

در 19 اسفند سال 1397 حضرت آيت‌الله خامنه‌اي نشان ذوالفقار را به عنوان عالي‌ترين نشان نظامي ايران به سليماني اهدا كرد.

وي اقدامات ارزشمندي براي حفظ و پاسداشت اسلام و مسلمين داشته و سرانجام صبحگاه جمعه 13 دي‌ماه 1398 سردار قاسم سليماني به دستور مستقيم رييس جمهوري ايالات متحده  در حمله هلي‌كوپتري آمريكايي‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسيد.

 اقدام به شهادت رساندن عالي‌ترين امير نظامي جمهوري اسلامي ايران مصداق تروريسم جهاني است كه با توسل به زور و به صورت نامشروع و برخلاف همه مقررات و معاهدات بين‌المللي عليه كشورمان توسط آمريكا انجام شد.
 منطقي است دولت آمريكا به عنوان حامي اصلي تروريسم بايد مورد اقدام متقابل مشروع ايران و نيز شكايت در مجامع بين‌المللي قرار مي‌گرفت.

در پي اين اقدام تروريستي دولت آمريكا؛ حضرت ‌آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي سه روز عزاي عمومي اعلام كردند.

در لرستان به‌ويژه خرم‌آباد جلسه هماهنگي ستاد بزرگداشت شهادت سپهبد حاج قاسم سليماني با حضور استاندار لرستان، نماينده ولي فقيه در لرستان، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، فرمانده انتظامي لرستان و جمعي از مسئولين استاني برگزار شد.

بر اساس مصوبه اين ستاد مراسم عزاداري هيئت‌هاي سينه زني و زنجير زني در پادگان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) ، بزرگداشت اين شهيد والامقام در مصلاي الغدير خرم آباد و با حضور  آحاد مختلف مردمي، دولتي و نظامي و همچنين مراسم شبي با قرآن به همراه عزاداري در حسينيه ثارالله (ع) سپاه ناحيه خرم آباد با خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران و عموم مردم برگزارشد.

مردم هميشه در صحنه و ولايتمدار لرستان، مدافع هميشگي ارزش‌هاي انقلاب و نظام  با حضور خودجوش در مراسم‌هاي مختلف سوگواري  سردار دل‌ها به‌همراه مسوولان ارشد اين استان عزاداري كردند.

دكتر خادمي استاندار لرستان در حاشيه آيين بزرگداشت شهادت سردار سپهبد قاسم سليماني كه در مصلي‌الغدير خرم آباد برگزار شد.با بيان اينكه وحدت از  بزرگترين بركات شهادت سپهبد سليماني است، گفت: بعد از اين شهادت مبارك گروه‌هاي مختلف سياسي و مردمي و همه كساني كه به ايران و اسلام علاقه دارند حضور يافته و گفتند وقتي بحث دفاع از ايران و اسلام مطرح باشد همه ما هستيم.

 وي اظهار كرد: حضور پير و جوان زن و كودك نشان مي‌دهد چتر انقلاب اسلامي گسترده است و همه مردم در روزهاي سخت پشتيبان انقلاب ايران هستند بنابراين نبايد يك عده خاص از اين موضوعات به نفع خود بهره‌برداري كنند.

استاندار لرستان در مراسم شبي با قرآن به همراه عزاداري در حسينيه ثارالله (ع) سپاه ناحيه خرم آباد، شهادت سردار رشيد امت اسلامي حاج قاسم سليماني را عامل نزديك‌تر شدن جبهه مقاومت دانست.

وي پس از مراسم خاكسپاري پيكر مطهر سردار شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني بيان كرد: مردم علي‌رغم اينكه ممكن است گلايه‌اي داشته باشند اما با حضور خود در مراسم تشييع نشان دادند همچنان به آرمان‌ها و مباني انقلاب وفادار هستند. آنها امنيت و رشد و توسعه كشورشان را مي‌خواهند.

75 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه