استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
استاندار لرستان: پيش بيني 238 ميليارد تومان درآمد مالياتي در لرستان 1398/09/05
استاندار لرستان: پيش بيني 238 ميليارد تومان درآمد مالياتي در لرستان


استاندار لرستان گفت: 238 ميليارد تومان درآمد مالياتي براي امسال استان پيشبيني شده كه نسبت به رديفهاي هزينه كرد، ناچيز است.

سيدموسي خادمي روز سه شنبه در گفت و گو با روابط عمومي افزود: برخي اعتقاد دارند ميزان ماليات در لرستان نسبت به شرايط اقتصادي آن بالا مي باشد اما اين اظهار نظرغيركارشناسي و ناآگاهانه است.

وي توضيح داد: بودجه شامل سه قسمت درآمدها، فروش نفت و دارايي ثابت مي باشد و تامين هزينه هاي حقوق و جاري دستگاهها، اجراي طرح عمراني و خريد طرح جديد مالي از تكاليف دولت است.

وي با تاكيد بر اينكه بودجه اي متوازن است كه بتواند، حقوق دستگاهها را از محل درآمدها (ماليات) پرداخت كند اظهار داشت: دولت بايد طرح هاي عمراني را از محل فروش نفت اجرا كند و هرچه دارايي مالي مي فروشد دارايي مالي بخرد.

استاندار لرستان افزود: بودجه در كشور متوازن نيست و علاوه بر درآمدهاي مالياتي، بخشي از درآمدهاي فروش نفت را نيز به ازاي حقوق پرداخت مي كنيم.

خادمي افزود: 238 ميليارد تومان درآمد مالياتي پيش بيني شده استان تنها براي پرداخت حقوق 30 دستگاه اجرايي بجزاداراتي همچون آموزش و پرورش، دادگستري، دستگاههاي امنيتي و انتظامي،  بهداشت و درمان و دانشگاهها هزينه مي شود در حاليكه بودجه جاري اين 30 دستگاه 428 ميليارد تومان است.

وي گفت: برخي اعتراض دارند كه ماليات در لرستان زيادمي باشد اما اين يك اظهار نظر غير تخصصي است.

ويرايش Edit this article.

248 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه