استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
استاندار لرستان: دولت تدبير و اميد توجه ويژه به تشكل‌هاي اجتماعي دارد 1398/08/10
استاندار لرستان: دولت تدبير و اميد توجه ويژه به تشكل‌هاي اجتماعي دارد


استاندار لرستان گفت: استفاده از زنان توانمند در حوزه‌هاي مديريتي به خوبي انجام شده است.

 به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي در ابتداي برگزاري دوره كارگاه‌هاي تخصصي آموزشي توان افزايي تشكل‌هاي اجتماعي زنان و خانواده منطقه غرب كشور كه با حضور سركار خانم دكتر ابتكار معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان و خانواده تشكيل شد، اظهار كرد: يكي از بزرگترين دستاوردهاي دولت تدبير و اميد توجه ويژه به تشكل‌هاي اجتماعي است.


وي در ادامه افزود: بعد از دوره ظهور تشكل‌ها در اواخر دهه هفتاد يك برهه سختي را طي كردند و مورد بي مهري قرار گرفتند اما دولت تدبير و اميد به خوبي به اين حوزه توجه دارد كه هم‌اكنون تعداد اين تشكل‌هاي اجتماعي و فعاليت‌هاي آنها فوق العاده است.

استاندار لرستان با بيان اينكه مجموعه دولت علاقه‌مند است كه تشكل‌ها در كشور رشد كنند، گفت: تشكل‌ها به‌عنوان حلقه واصله بين دولت و مردم عمل مي‌كنند و ممكن است برخي‌ها مخالف باشند.

وي ادامه داد: بايد از اين فرصت براي تقويت تشكل‌ها استفاده كرد به‌گونه‌اي كه ديگر نتوانند آن‌ها را تضعيف كنند به‌ويژه در حوزه زنان كه به‌خوبي مورد توجه دولت است.

دكتر خادمي بيان كرد: در حوزه اجتماعي بخش زيادي از وظايف با قرارداد به تشكل‌هاي اجتماعي واگذار شده تا به‌خوبي انجام دهند.

وي افزود: در سيل اخير حضور تشكل‌ها، كمك‌ها و راهنمايي مردم به‌خصوص زنان نقش اثربخشي داشت.

استاندار لرستان از سياست‌هاي اصلي در اين حوزه را استفاده از زنان توانمند در حوزه‌هاي مديريتي برشمرد و گفت: با توجه به عزم و اراده دولت براي انتصاب بانوان و ايفاي حق طبيعي آنان براي عهده‌دار شدن مسئوليت‌ها، اين مهم تاكنون به‌نحو شايسته‌اي انجام شده است.

وي ادامه داد: 50 درصد ديگر اين سهم به توانمندي بانوان بستگي دارد كه در عرصه‌هاي مديريتي مختلف خود را نشان دهند

 

وي افزود: اين توانمندي‌ها، حضور در ميدان را براي ديگران باز خواهد كرد و در يك سيكل و روند فزاينده قرار خواهند گرفت.

دكتر خادمي تصريح كرد: طي دو سال اخير حدود 73 نفر از زنان در حوزه‌هاي مياني مديريت به‌كار گرفته شده‌اند و اكنون رتبه 7 كشوري را داريم.

 

 

 

71 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه