استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
ثميني: دستگاه‌ها در پروژه‌هاي خود پيوست‌هاي پدافند غيرعامل را رعايت كنند 1398/08/10
ثميني: دستگاه‌ها در پروژه‌هاي خود پيوست‌هاي پدافند غيرعامل را رعايت كنندمعاون استاندار لرستان گفت: با داشتن برنامه‌ريزي منظم در زمان بارندگي نبايد نگران وقوع سيل باشيم.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، محمود ثميني در رزمايش پدافند غيرعامل لرستان، ضمن تبريك حلول ماه مبارك ربيع‌الاول، اظهار كرد: در رابطه با پدافند غيرعامل كارهاي زيادي با دستور مقام معظم رهبري در كشور صورت گرفته و آن‌چه مهم بوده اين است كه بتوانيم به موضوع پدافند غيرعامل عموميت ببخشيم، اهميت و جايگاه آن را لمس كنيم و اين موضوع را به سطح جامعه و عمق خانواده‌ها تسري دهيم.

وي ادامه داد: پدافند غيرعامل شامل تمامي اركان و اجزاي جامعه مي‌شود و هر چيزي كه براي پيشگيري از آسيب انجام داده باشيم، پدافند غيرعامل است.

ثميني با اشاره به اين‌كه پدافند و پدافند غيرعامل نزديك به يكديگر و منفك هستند، عنوان كرد: مربياني كه براي آموزش اين دوره‌ها فعاليت مي‌كنند بايد تلاش كنند اين دو موضوع براي دانش‌آموزان درست تبيين شود.

معاون استاندار با بيان اين‌كه اگر بخواهيم هر موضوعي را براي جامعه تبيين كنيم، بهترين كانال و مسير، دانش‌آموزان هستند، ادامه داد: از نظر سطح گيرايي و عملياتي بهترين زمان براي آموزش دوراني است كه دانش‌آموزان در مدارس هستند، بنابراين تلاش كنيم مباحثي كه نياز جامعه است به‌علاوه دروسي كه در سطح استان و كشور تدريس مي‌شود را براي دانش‌آموزان داشته باشيم.

وي افزود: اگر بخواهيم به اقدامات بيوتروريستي، شيميايي و... اشاره داشته باشيم، مستلزم اين است كه شناخت لازم را از اين موضوع داشته باشيم و بتوانيم اقدامات پيشگيرانه پيش‌بيني كنيم كه درصورت بروز حادثه بتوانيم بهتر و كم‌هزينه‌تر با آن‌ها مواجه شويم.

ثميني تصريح كرد: اگر ما آموزش اين‌چنيني نداشته و پدافند غيرعامل را عموميت نبخشيم جامعه نمي‌تواند از خطرات مصون باشد.

معاون استاندار اضافه كرد: براي اين‌كه بتوانيم يك فهم و مشاركت عمومي را در سطح جامعه براي پدافند غيرعامل و مقابله با تهديدها ايجاد كنيم، لازمه آن آموزش درست، صحيح، تخصصي و مستمر است.

وي ادامه داد: اميدواريم با اقدامات خوبي كه در ساليان گذشته آغاز شده و سياست‌گذاري‌هاي دقيق به‌طور كامل در تمام سطوح بتوانيم جامعه و مردم را از تمام تهديدات مصون نگه داريم و خود مديريتي و خودكنترلي را ايجاد كنيم.

ثميني با بيان اين‌كه لازمه هرچيزي يادگيري و آموزش است، عنوان كرد: اميدواريم با تعميق بخشيدن به اين موضوع بتوانيم به معناي واقعي از تهديدها براي جامعه و مردم پيشگيري لازم را داشته باشيم.

معاون استاندار لرستان تأكيد كرد: لازم است تمامي دستگاه‌ها در پروژه‌هايي كه بايد انجام شود دستورالعمل و پيوست‌هاي پدافند غيرعامل را رعايت كنند تا جامعه از اتفاقات آينده ايمن‌سازي شود.

وي با اشاره به اين‌كه اقدامات پدافند غيرعامل مي‌تواند در شرايط طبيعي و غيرطبيعي اتفاق بيفتد، اظهار كرد: اگر ما برنامه‌ريزي منظم و مدون داشته باشيم و رودخانه‌ها، مسيل‌ها و ديواره‌هاي ساحلي را ساماندهي و جمع‌آوري آب‌هاي سطحي را پيش‌بيني‌ كنيم در زمان بارندگي شديد نبايد نگران سيل و مردم و سلامتي آن‌ها باشيم.

 

215 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه