استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ آبان
استاندار لرستان: نگاه ديوان محاسبات پيشگيرانه است 1398/05/19
استاندار لرستان: نگاه ديوان محاسبات پيشگيرانه است

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي در جلسه شوراي اداري استان كه با حضور دكتر عادل آذر رئيس ديوان محاسبات كشور برگزار شد، ضمن تبريك روز خبرنگار اظهار كرد: رسانه‌هاي لرستان مجموعه‌اي پرنشاط و همراه هستند كه اميد مي‌رود با همين روند و كيفيت به كار خود ادامه بدهند.

وي در ادامه با بيان اينكه سفر مسئولان به استان فرصتي براي بهتر شدن عملكرد دستگاه‌ها است و باعث بهينه شدن فضاي كار مي‌شود، افزود: همچنين اين مهم سبب مي‌شود كه تصميم‌گيري‌هاي دولت در استان‌ها بهتر اجرايي شوند.

دكتر خادمي بيان كرد: تصميم‌گيري‌هاي بالادستي با همان هدف در نقاط محلي اجرايي مي‌شوند و قطعا اثرگذارتر خواهد بود.

استاندار لرستان با اشاره به اينكه بخش عمده‌اي از كار برعهده دستگاه‌هاي نظارتي است و روند اجرايي شد‌ن تصميم‌ها را كنترل مي‌كنند، ادامه داد: آنها بررسي مي‌كنند كه آنچه در قوانين آمده در اين مناطق پياده شده يا خير؛ براي همين وظيفه حساس و سختي دارند.

وي با بيان اينكه در مجموعه دولت و دولت‌ها هيچ كاري جز آنچه قانون تعيين كرده را نمي‌توانند انجام دهند، اضافه كرد: در مقابل، بخش خصوصي هر كاري به غير از مواردي كه قانون منع كرده را مي‌توانند انجام دهند.

دكتر خادمي تصريح كرد: در بخش‌هايي گستردگي وظايف دولت كارها را سخت‌تر كرده و احتمال بالا رفتن خطا وجود دارد چراكه عملكرد بيشتر است.

استاندار لرستان بيان كرد: اگر مديري كار زيادي انجام ندهد و خود را به خطر نيندازد خيلي دچار مشكل نمي‌شود اما آنهايي كه فعاليت بيشتري دارند ممكن است آسيب ببينند.

وي با اشاره به اينكه دستگاه‌هاي نظارتي در مرحله خرج حضور دارند و مدير پيشگيرانه در كنار مدير باعث مي‌شود تا وي دچار مشكل نشود، ادامه داد: ممكن است به صورت موردي وارد عمل شوند و مستمر در دستگاه حضور ندارند اما وجود ذي‌حسابان باعث شده تا ارتباط با دستگاه محاسبات بهتر شود؛ چنانچه در استان اين شرايط حاكم است‌.

دكتر خادمي ادامه داد: با توجه به حجم محاسباتي كه وجود دارد اگر بتوانيم سيستمي كه جايگاهي داشته باشد را پياده‌سازي كنيم اين روند بهتر خواهد شد.

استاندار لرستان با بيان اينكه گاها از قوانين برداشت‌هايي مي‌شود، افزود: اگر سيستم مشاوره را به نظام‌مند تبديل كنيم اين مكانيسم بهتر خواهد شد.

وي به رديف‌هاي متفرقه در وزارت‌خانه‌ها نيز اشاره كرد و گفت: توزيع اين رديف‌ها خيلي خوب نيست و بايد بر آنها نظارت بيشتري صورت گيرد تا حقوق استان‌ها رعايت شود.

دكتر خادمي خاطرنشان كرد: همچنين در بحث سيل و بحران بايد تصميم‌هايي گرفته شود مانند ديواره ساحلي روستاها كه در روند تعيين، تصويب و جذب اعتبار ممكن است مدت زمان زيادي بگذرد و زمستان فرا برسد و كار خاصي انجام نداد.

استاندار لرستان تصريح كرد: براي اين وضعيت‌ها بايد حالت‌هاي خاصي تصويب و يا طول دوره تشريفات را در شرايط بحران كم كنيم چراكه ترك تشريفات يا طي شدن عادي آن به صرفه نيست.

وي در پايان با بيان اينكه اين‌گونه موارد بايد جايگزين شوند تا بهتر عمل شود، گفت: خوشبختانه هم‌اكنون نگاه پيشگيرانه در ديوان محاسبات برقرار بوده و عملي مچ‌گيرانه و از نوع برخوردي نيست؛ همچنين ديدگاهي همراه با همكاري و كمك بوده كه در تمام سيستم تسري پيدا كرده است.
88 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه