استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر
استاندار: لرستان ظرفيت خوبي براي نيروگاه‌هاي برق‌‌آبي و خورشيدي دارد 1398/03/30
استاندار: لرستان ظرفيت خوبي براي نيروگاه‌هاي برق‌‌آبي و خورشيدي دارد


به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان دكتر سيد موسي خادمي در كنفرانس بين‌المللي برق كه در دانشگاه لرستان برگزار شد، با اشاره به اينكه استان لرستان يكي از استان‌هاي پرپتانسيل كشور است، اظهار كرد: مناطق زاگرس‌نشين به ويژه لرستان داراي منابع كمياب و استراتژيك هستند.

وي در ادامه با بيان اينكه مهمترين منابع براي هر كشوري از حيث طبيعي آب و هواي مناسب، جنگل و محيط زيست است، افزود: در جدول توسعه يافتگي آينده كشور، لرستان به لحاظ اينكه بالاترين امتياز را در اين عرصه‌ها دارد داراي رتبه‌هاي اوليه خواهد بود.

استاندار لرستان بحث سرمايه‌گذاري و گردشگري را از محورهاي اصلي توسعه استان برشمرد و جداي از جنبه‌هاي علمي و اجرايي اين كنفرانس حضور ميهمانان را در استان غنيمت دانست و تصريح كرد: اميدوارم با شناختي كه از ظرفيت‌هاي استان پيدا خواهيد كرد سفيران خوبي براي كساني كه لرستان را به عنوان مقصد گردشگري انتخاب مي‌كنند و همچنين مشوق كساني كه قصد سرمايه‌گذاري در اين منطقه به ويژه در حوزه صنعت برق را دارند، باشيد.

وي با اشاره به سيل ويرانگر ابتداي سال جاري در استان گفت: اين سيل خسارات جدي به اموال مردم، زيربناها و تاسيسات دولتي، زيرساخت‌هاي جاده‌اي و كشاورزي وارد آورد كه طبق آخرين آمار حدود 10 هزار ميليارد تومان اعلام شده است.

دكتر خادمي چهره ديگر سيل را حضور همه ايران در كنار مردم لرستان و پلدختر دانست كه بيانگر روحيه همدلي نوع‌دوستي و مشاركت است و در ادامه عنوان كرد: احياي روحيه جهادي در بين نيروهاي اجرايي كاملا مشهود بود و ثابت شد كه دستگاه‌ها و مردم همچنان مي‌توانند جهادي كار كنند.

وي ادامه داد: يكي از اين دستگاه‌ها وزارت نيرو به ويژه برق بود كه توانست علي‌رغم تحمل سختي‌ها و با انگيزه بالا مشكل برق روستاها و شهرها را در كمترين زمان ممكن رفع كند.

وي افزود: حضور مردم، توان بالاي دستگاه‌هاي دولتي در مديريت بحران، مقابله با آن و اقدامات پس از بحران ستودني است.

مقام ارشد استان حضور اعضاي كنفرانس بين المللي برق را عاملي براي تشويق سرمايه گذاري و شناخت بيشتر استان دانست و از آنها خواست كه كمك‌ها به مناطق سيل زده به ويژه در خصوص مسائل سرمايه‌اي تداوم داشته باشد.

استاندار لرستان با بيان اينكه عمده‌ترين رفاه و آسايش بشر مربوط به حوزه صنعت برق است، اين سمينار را يكي از مهم‌ترين حوزه‌هاي بشري عنوان كرد و گفت: تركيب دانشگاهيان و كارهاي پژوهشي و علمي از يك طرف و مجموعه‌اي از مديران دولتي كه كارهاي حاكميتي مي‌كنند، همچنين مجموعه بزرگ از كارآفرينان صنعتگران و توليدكنندگان از طرف ديگر در اين سمينار كار منحصري است كه در كمتر كنفرانسي صورت مي‌گيرد.

وي تصريح كرد: اميدوارم اين تركيب در حوزه‌هاي توليدات علمي و پژوهشي صنعت برق و كمك به مديران اجرايي علمي‌تر و بهره‌ورتر كردن كار و نقش توليدكنندگان و كارآفرينان در تبديل مقالات داشته‌هاي علمي و پژوهشي دانشگاه‌ها به كالا و كارهاي تجاري نقش مهمي ايفا كند.

دكتر خادمي با بيان اينكه فاصله بين صنعت و دانشگاه زياد ولي فاصله بين مديريت اجرايي و دانشگاهيان ما بيشتر است، اظهار كرد: در اين كنفرانس حدود 60 درصد مقالات تجاري و كاربردي و 40 درصد به سمت پژوهشي صرف حركت كرده است كه اميدوارم با هدفي كه در پيش گرفته‌اند محقق شود.

مقام عالي‌رتبه استان با اشاره به اينكه بيشترين تاكيد اين كنفرانس بر شبكه‌هاي توزيع است، بيان كرد: شبكه‌هاي توزيع ما در واقع بنگاه يك‌طرفه‌اي‌ است كه فقط خدمات ارائه مي‌دهد بدون اينكه رقابتي بر آن حاكم باشد.

وي ادامه داد: به لحاظ اقتصادي مي‌توان گفت يك بازار انحصاري است كه قطعاً شكست خواهد خورد و بايد خود را براي يك ارتباط دو طرفه آماده كنند.

وي افزود: شركت‌ها علاوه بر مصرف كننده نيز بايد توليد كننده نيز باشند تا بتوانند بين عرضه كنندگان رقابت به وجود بياورند.

استاندار لرستان يكي از علائم توسعه يافتگي را افزايش مصرف برق دانست و گفت: در لرستان از حيث توليد زمينه هاي خوبي در حوزه‌هاي انرژي‌ مانند برق‌‌آبي كوچك و خورشيدي وجود دارد.

وي افزود: تركيب موضوع شيب و آب در لرستان زمينه را براي سرمايه‌گذاري در حوزه هاي برق‌آبي مهيا مي‌كند چراكه 70 درصد اراضي استان داراي 12 درصد شيب و از طرفي 12 ميليارد مترمكعب آب از استان در سال خارج مي‌شود.

دكتر خادمي خاطرنشان كرد: انرژي خورشيدي نيز به واسطه آب و هواي اين منطقه براي سرمايه‌گذاري مناسب است، بنابراين براي كساني كه در اين زمينه‌ها قصد سرمايه گذاري دارند استقبال خواهيم كرد.
27 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه