استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
استاندار لرستان: تصويب و ابلاغ اعتبارات جبران سيل/ اولويت كاري ما اقدامات زيربنايي است 1398/02/25
استاندار لرستان: تصويب و ابلاغ اعتبارات جبران سيل/ اولويت كاري ما اقدامات زيربنايي است

استاندار لرستان: تصويب و ابلاغ اعتبارات جبران سيل/ اولويت كاري ما اقدامات زيربنايي است

استاندار لرستان از تصويب اعتبارات جبران سيل و ابلاغ آن به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي شامگاه سه شنبه در جلسه قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق زلزله‌زده استان كه در سالن جلسات استانداري برگزار شد، اظهار كرد: اولويت كار ما از بحث‌هاي فوري و عادي عبور كرده و به سمت كارهاي اساسي و زيربنايي حركت كرده‌ايم.

وي كارهاي زيربنايي را به دو قسمت اسكان و خانه سازي براي مردم و تعمير و ايجاد زيرساخت‌ها برشمرد و افزود: بين اين دو بخش اولويت ما ساماندهي وضعيت مردم است كه مهم‌ترين قسمت آن مي‌توان به خانه‌هاي تخريبي و يا غيرقابل سكونت اشاره كرد.

استاندار لرستان با بيان اينكه تاكيد ما تامين زمين براي مناطقي بوده كه قابل درجاسازي نيست، عنوان كرد: سرعت بخشيدن به درجاسازي نيز بايد از اولويت‌ها باشد.

وي بيان كرد: طي جلسه امشب زمين در پلدختر، معمولان و اغلب روستاها كه مشكل داشتيم حل شده است.

وي افزود: روستايي كه هنوز در تامين زمين آن مشكل داريم به دليل بحث‌هاي اجتماعي و اختلافات محلي مردم با يكديگر است كه در تلاش هستيم به نتيجه مطلوبي برسيم.

دكتر خادمي از تصويب اعتبارات لازم و ابلاغ آن به استان خبر داد و خاطرنشان كرد: تا به حال از اعتبارات موجود استاني استفاده كرده‌ايم كه خوشبختانه اعتبارات جديد براي استان نسبت به ديگر استان‌هاي درگير سيل عدد خوبي درنظر گرفته شده است.

وي به چادرهايي اشاره كرد كه هنوز برخي از مردم آنجا به سر مي‌برند و با تأكيد بر اينكه بايد سريعا نسبت به حل مشكل آنها اقدام كنيم، تصريح كرد: به اغلب اين مردم كمك به اصطلاح انتقال از وضعيت اسكان اضطراري و اسكان پرداخت شده است، اما كساني هستند كه احتمال دارد سيل زده نباشند اما از اين چادرها به خاطر خدمات امدادي استفاده مي‌كنند كه بايد از آنها جلوگيري شود.

استاندار لرستان اظهار كرد: براي كساني هم كه مستاجرند و نمي‌توان به آنها كمك بلاعوض كرد به دنبال راهكاري جهت حل اين موضوع هستيم.

وي افزود: براي حل اين موضوع پيشنهاد مسكن مهر به آنها در پلدختر داده شده است.

دكتر خادمي با بيان اينكه در اولين فرصت به مناطق سيل زده استان سفر كرده و مسائل را از نزديك بررسي خواهيم كرد، گفت: امروز مديركل بازرسي وزارت كشور و بازرسي قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل‌زده كه رياست آن را وزير محترم كشور بر عهده دارد از اين مناطق بازديد كرده و نكات مهمي را يادآور شدند كه در تسريع بحث بازسازي و اقامت مردم كمك شاياني خواهد كرد.

مقام ارشد استان با اشاره به پل‌هاي تخريبي در اثر سيل اخير خرم‌آباد نيز بيان كرد: براي رفع نيازها و برقراري وضعيت اوليه عبور و مرور در خرم‌آباد شهرداري را كمك خواهيم كرد تا اين مشكل حل شود.

75 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه