استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
استاندار لرستان: ساخت و سازهاي غيرمجاز تخريب‌هاي سيل را تشديد كرد 1398/01/21
استاندار لرستان: ساخت و سازهاي غيرمجاز تخريب‌هاي سيل را تشديد كرد
استاندار لرستان: ساخت و سازهاي غيرمجاز تخريب‌هاي سيل را تشديد كرد
استاندار لرستان تركيب عوامل طبيعي و ضعف‌هاي مصنوعي را دليل ايجاد سيل در استان عنوان كرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي صبح امروز در جلسه ستاد بحران استان كه با حضور اعضاي كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، اظهار كرد: اميدواريم با حضور اعضاي كميسيون وضعيت استان را بحالت عادي برگردانيم و بتوانيم با برنامه ريزي درست و دقيق ديگر دچار چنين بحراني نشويم.
وي در ادامه افزود: تركيب عوامل طبيعي و ضعف‌هاي مصنوعي منجر به ايجاد اين حادثه مهيب در استان شد.
استاندار لرستان با بيان اينكه حجم بارندگي و سيل اخير در استان بي‌سابقه بوده و در هيچ كدام از آمارها وجود ندارد، گفت:  فريب زيادي از خشكسالي‌ها خورديم و كارهايي انجام شده بود كه نبايد انجام مي‌شد، البته با وجود اين حجم سيل نمي‌توانستيم جلوي اين آن را بگيريم.
وي تصريح كرد: ساخت و سازهاي غير مجاز در بستر و حريم رودخانه و غير فني دو عامل بود كه در تسريع و تشديد تخريب‌ها تاثير داشت.
 وي ادامه داد: حجم سيل به حدي زياد بود كه منازل، واحدهاي تجاري، باغات، مزارع و تاسيسات و شبكه‌ها دچار خسارت شدند؛ حتي در مواردي خط اتيلني كه از استان عبور مي‌كند منفجر شد و سبب قطع فيبر نوري شد، در كارگزاري و استانداردگذاري اين خطوط بايد به گونه‌اي عمل شود كه با وجود چنين بحران‌هايي دچار چنين مشكلاتي نشويم.
دكتر خادمي گفت: پل‌هايي كه به لحاظ جانمايي درست بودند اما به لحاظ فني مشكل داشتند در اين سيل از بين رفتند.
استاندار لرستان اظهار كرد: متاسفانه رعايت و توجه به اصول فني در ساخت و سازها و تعهد كاري در برخي جاها نبوده و وجود روستاها در بستر حريم رودخانه‌ها خسارت در اين سيل را به‌همراه داشت.
 وي گفت: در سيل قبلي و فعلي تصميم بر تخريب پل‌هاي موقتي گرفتيم كه براي روان كردن ترافيك شهر بر روي خرم‌رود احداث شده بودند و اين سبب شد تا حدودي از بروز خسارات احتمالي جلوگيري كنيم.
وي افزود: با اين اوصاف آب در شهر خرم‌آباد، وارد منازل شد.
استاندار بيان كرد: اين سيل در همه شهرستان‌هاي استان خسارات زيادي به بار ‌آورد به گونه‌اي كه در چگني سيل بندها نتوانستند جلوي  سيل را بگيرد و 660 روستا در دلفان و تمام تاسيسات زيربنايي در شهرستان‌هاي استان دچار خسارت شد.
30 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه