استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
‍ استاندار لرستان: تامين بلندمدت آب كوهدشت از سد معشوره مدنظر است 1397/10/20
‍ استاندار لرستان: تامين بلندمدت آب كوهدشت از سد معشوره مدنظر است

استاندار لرستان از تصويب 30 طرح ويژه بخش كوهناني شهرستان كوهدشت خبر داد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيدموسي خادمي در حاشيه سفر به بخش كوهناني شهرستان كوهدشت اظهار كرد: يكي از سياست‌هايي كه در استان پيگيري مي‌كنيم بازديد از مناطق محروم و تشكيل جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه در اين منطقه‌ها است كه امروز نيز به همراه مديران كل، نماينده مردم كوهدشت و رومشكان در مجلس و مسئولين استاني اين جلسه برگزار شد.
وي بخش كوهناني را يكي از مناطق محروم شهرستان كوهدشت عنوان كرد و افزود: حدود 30 مصوبه براي اين بخش درنظر گرفته شده كه در حوزه‌هاي مختلف بهداشت و درمان، راه و شهرسازي، تربيت‌بدني و ساير بخش‌ها است.
دكتر خادمي بيان كرد: اين مصوبات امسال و حداكثر تا پايان سال آينده اجرايي مي‌شوند و قرار است تصميمات اين جلسه در قالب بنرهايي در سطح شهر اطلاع‌رساني شوند تا مردم ناظر بر اجراي آنها باشند.
استاندار لرستان با بيان اينكه تمام نيازهاي بخش در اين جلسه قابل حل نيستند، ادامه داد: تمام سعي خود را براي رفع مشكلات مي‌كنيم و اميدواريم با عملياتي شدن مصوبات امروز بخشي از مسائل را كاهش دهيم.
وي با اشاره به بازديد از پروژه‌هاي كوهدشت گفت: طرح آبرساني به شهر كوهدشت در بلندمدت از سد معشوره مدنظر قرار گرفته اما براي ميان‌مدت با حفر شش حلقه چاه مشكل آب منطقه حل خواهد شد.
دكتر خادمي تصريح كرد: طبق برنامه تا بهار سال آينده پروژه تامين آب در ميان‌مدت به بهره‌برداري مي‌رسد و 150 ليتر بر ثانيه به آب كوهدشت افزوده خواهد شد كه تا چند سال آينده مشكل كم‌آبي را نخواهد داشت.
استاندار لرستان به بازديد از مجتمع آموزشي اين شهر اشاره كرد و با بيان اينكه جمعيت دانش‌آموزي در تمام كشور كاهش پيدا كرده است، ادامه داد: چندين مجتمع ديگر در كوهدشت وجود دارد كه بدون استفاده مانده و بايد با انتخاب سرمايه‌گذار آنها را براي استفاده‌هايي از جمله حوزه گردشگري تغيير كاربري داد.
وي به مشكل مردم روستاي رودبار نيز اشاره كرد و گفت: بخشي از اين روستاها در مخزن سد قرار نمي‌گيرند و متحمل خسارت نشده‌اند براي همين خدمت‌رساني به آنها توسط دستگاه‌هاي اجرايي به صورت آزاد محاسبه مي‌شود.
دكتر خادمي خاطرنشان كرد: همچنين سد ساخته شده و كشاورزان منطقه از آب آن استفاده نمي‌كنند براي همين ضمن پيگيري‌هاي به عمل آمده مجوز آبياري 650 هكتار اراضي زراعي گرفته شده كه از بالادست سد برداشت مي‌كنيم. كار ساخت ايستگاه پمپاژي نيز در آينده آغاز خواهيم كرد.
استاندار لرستان يادآور شد: همچنين خساراتي به مردم وارد شده كه با همراهي نماينده شهرستان در مجلس به دنبال جبران آنها هستيم بنابراين موضوع را از وزارت نيرو پيگيري مي‌كنيم؛ البته اين خسارت‌ها مربوط به سال‌هاي گذشته بوده كه پيگيري نشده‌ و تبديل به ديون شده‌اند.

12 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه