استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
/img/NoImage.jpg 1397/02/24
معاون استاندار خبر داد: اختصاص اعتبار براي تامين امنيت سايبري
معاون استاندار خبر داد: اختصاص اعتبار براي تامين امنيت سايبري
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار بر لزوم اهميت فضاي سايبري براي مديران تاكيد كرد.
حبيب‌الله خجسته پور در مراسم افتتاح مركز پايش امنيت سايبري لرستان در سخناني بابيان اينكه سال گذشته اقدامات خوبي در حوزه سرمايه‌گذاري اين حوزه صورت گرفت و امروز به بار نشسته است اظهار داشت: زندگي بشر در طول تاريخ دچار تغييرات شده و شاهد تغيير سبك زندگي انسان‌ها هستيم.
وي با اشاره به موج‌هاي زندگي كشاورزي، صنعتي و موج انفجار اطلاعات بيان داشت: امنيت در هركدام از اين سبك‌ها و انواع زندگي به شيوه خاصي تعريف‌شده است.
معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان بابيان اينكه امنيت از واژه‌ها و اصطلاحاتي است كه تغيير مي‌كند گفت: زماني كه زندگي بشر بر مبناي كشاورزي بوده به‌طورقطع امنيت به يك شيوه خاص ديگري تعريف مي‌شده است و براي تأمين امنيت در آن زمان مردم از شيوه‌هاي خاصي استفاده مي‌كرده‌اند.
خجسته پور ادامه داد: بعدازاينكه موج زندگي بشر به سمت موج صنعتي حركت مي‌كند و افراد از خانواده‌ها جدا مي‌شوند و كارها را در كارخانه‌ها تجربه مي‌كردند نوع امنيت و شيوه تأمين امنيت تغيير پيدا مي‌كند.
وي بابيان اينكه در موج سوم تعريف امنيت تغيير پيدا مي‌كند و در زمان انفجار اطلاعات هستيم گفت: وقتي‌كه اطلاعات ذي‌قيمت مي‌شود و داشتن آن به‌عنوان منبع قدرت تعريف مي‌شود حذف اطلاعات مي‌تواند يك موضوع ضد امنيتي باشد.
معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان بابيان اينكه همچنين تغيير اطلاعات و ارائه داده‌هاي غلط به كسي كه قرار است تصميم سازي يا تصميم‌گيري كند نيز ضد امنيت است گفت: مواظبت كردن و مراقبت از اطلاعات دستگاه‌هاي مختلف الآن تبديل به يك موضوع امنيتي شد.
خجسته پور افزود: شايد در ساليان گذشته كه مي‌خواستند ارتباطي بين فضاي سايبري و اينترنتي با امنيت برقرار كنند براي ما خيلي مأنوس نبود اما امروز ارتباط بسيار تنگاتنگي بين اين دو حوزه وجود دارد و اگر مي‌خواهيم امنيت مملكت خود را در درجه اول تأمين كنيم و در درجه دوم امنيت دستگاه‌ها و سازمان‌ها را تأمين كنيم چاره‌اي نداريم جز اينكه به اين سمت حركت كنيم و مرتب اطلاعات سرورهاي دستگاه‌ها كه ردوبدل مي‌شود را پايش كنيم.
وي تأكيد كرد: همان‌طور كه لازم بوده براي تأمين امنيت فيزيكي در سطح شهرها از پايش تصويري استفاده كنيم و عده‌اي به‌صورت 24 ساعته اتفاقاتي كه در فضاي حقيقي و فيزيكي شهرها و اطراف ادارات رخ مي‌دهد را مانيتورينگ كنند در فضاي سايبري نيز اين پايش لازم است.
معاون سياسي امنيتي استانداري لرستان بابيان اينكه اين مانيتورينگ در كل شبانه‌روز بايد صورت گيرد چراكه كساني كه قصد ضربه زدن دارند به‌طورمعمول از خلأها و لحظاتي كه ممكن بوده مأموران و متصديان در محل كار حضور نداشته باشند استفاده كنند افزود: انتظار اين بوده كه اهميت كار براي مديران دستگاه‌هاي اجرايي در اين رابطه مطرح شود.
خجسته پور بابيان اينكه دشمن امروز به شيوه سال 59 و 60 با ما مبارزه نمي‌كند بلكه از شيوه امروز و فضاي سايبري، اطلاعات دستگاه‌ها و دستگاه‌هايي كه ما داريم استفاده مي‌كند افزود: اين موضوع ارتباط وسيعي با مباحث پدافند غيرعامل دارد و در اين زمينه بايد به دنبال تعريف جايگزين باشيم و هرگاه اتفاقي براي يك فضا، محيط و ... رخ داد بتوانيم جايگزين آن را تعريف كنيم.
وي بابيان اينكه در بحث مديريت بحران ما به دنبال اين هستيم كه واقعه رخ‌داده را بلافاصله تعمير كنيم اما پدافند غيرعامل يك گام از مديريت بحران جلوتر است و جانشين و جايگزين را تعريف مي‌كند گفت: در قانون بودجه نيز مشخص‌شده كه دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند يك درصد از اعتبارات تملك دارايي خود را در راستاي مباحث پدافند غيرعامل به‌كارگيرند كه يكي از جاهايي كه دستگاه‌ها مجاز هستند از اين اعتبارات استفاده كنند كارهاي مربوط به «آپا» و امنيت فضاي سايبري است.
3 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه