دفتر استاندار
اخبار
1397/09/12
استاندار لرستان از افزايش 3 تا 5 برابري كمك‌رساني به معلولين خبر داد. استاندار لرستان از افزايش 3 تا 5 برابري كمك‌رساني به معلولين خبر داد.

 

استاندار لرستان از افزايش 3 تا 5 برابري كمك‌رساني به معلولين خبر داد.

وجود 53 هزار معلول در لرستان

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي دوشنبه در مراسم روز جهاني معلولين و تجليل از مدال آوران رقابت‌هاي پاراآسيايي 2018 جاكارتا كه در تالار شهيد آويني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان برگزار شد، با تبريك 12 آذر روز جهاني معلولين، اظهار كرد: نزديك يك ميليون و 500 هزار معلول وجود دارد كه 53 هزار آنها در استان هستند و اميدواريم كه از برابري خدمات لازم برخوردار باشند.

وي در ادامه به برتري انسان نسبت به ساير موجودات اشاره كرد و با بيان اينكه برتري در آفرينش اوليه انسان نيست، افزود: برتري در قدرت اكتساب انسان است و برتري يعني كساني كه قدرت يادگيري، خلاقيت و ابتكار دارند.

 استاندار لرستان بيان كرد: انساني كه از اول به نوعي با كاستي از لحاظ جسمي متولد شد در شرايط رقابت نابرابر قرار مي‌گيرد كه بايد در اين وضعيت نامساوي حمايت شوند تا قدرت اكتسابي خود را در حد توان كه از اول برايش مقرر شده بتواند به دست بياورد.

وي با اشاره به شعار زيبا و مناسب “اصول اطمينان از فراگيري و برابري” گفت: فراگيري يعني تمام كساني كه در معرض كاستي ناخواسته قرار گرفته‌اند را بتوانيم تحت پوشش قرار دهيم و همه را به طور يكسان و كامل حمايت كنيم.

 وي افزود: برابري دو تعبير دارد كه يكي يعني جامعه به طور يكسان و بدون تبعيض و متناسب با استعدادهاي فرد مورد حمايت قرار بگيرد و تعبير ديگر يعني اينكه پاداشي جامعه براي فعاليت اين قشر در نظر مي‌گيرد بالاتر از افرادي باشد كه داراي جسم و ذهن كاملي هستند.

دكتر خادمي با تاكيد بر اينكه بايد فضا را براي استفاده اين قشر از جمله كار، تلاش، خلاقيت، كسب امتياز، بهره‌برداري اقتصادي و... فراهم شود، تصريح كرد: در جوامع مختلف ترجيحاتي براي اين عزيزان ايجاد مي‌كنند تا شرايط برابر ايجاد شود.

 مقام ارشد استان با تاكيد بر اينكه بايد وظيفه قانوني، شرعي و اخلاقي خود را در مقابل اين قشر به خوبي انجام دهيم، خاطرنشان كرد: دولت تدبير و اميد در طول چند سال اخير كمك‌هاي خوبي به اين حوزه كرده و در بهزيستي و كميته امداد كمك رساني به آنان 3 تا 5 برابر افزايش داشته است.

وي با بيان اينكه برگزاري مسابقات ورزشي بين معلولين برابرسازي است، گفت: معلولين كه در مسابقات پاراآسيايي 2018 جاكارتا توانستند 12 مدال مختلف كسب كنند قابل تقدير است و بايد بيش از ساير موارد تكريم و پاداش قرار بگيرند. تقدير بايد به يك فرهنگ در جامعه تبديل شود.

استاندار لرستان اظهار كرد: اميدواريم هر روز شاهد موفقيت اين عزيزان در تمامي عرصه‌هاي اجتماعي، فرهنگي، ورزشي، اقتصادي، علمي، كار و خلاقيت باشيم.

 وي افزود: بازديدي كه از نمايشگاهي اين مراسم داشتيم نشان‌دهنده خلاقيت و توانايي اين افراد است، توانمندسازي را بايد در بين جامعه به خصوص اين قشر تقويت كرد.

 

13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal