دفتر استاندار
اخبار
1397/09/05
استاندار لرستان: بسيج الگويي مردمي براي همه جوامع است استاندار لرستان: بسيج الگويي مردمي براي همه جوامع است

استاندار لرستان: بسيج الگويي مردمي براي همه جوامع است

به گزارش روابط عمومي استانداري، عصر امروز دوشنبه جلسه شوراي اداري استان به رياست دكتر خادمي استاندار لرستان تشكيل شد.

دكتر خادمي در اين جلسه گفت:

بسيج در زماني بعنوان پزشك، مهندس و يا كارمند و زماني در موقعيت هاي مختلف مي تواند به وظيفه خود عمل كند و اين تنها از قدرت رهبري امام بود كه چنين سازماني را طراحي كند.

يكي از ويژگي هاي بارز حضرت امام (ره) نهادسازي بود و ايشان تشخيص دادند و نهادهايي در اين راستا از جمله سپاه و بسيج را بنيان نهاد.

 اينگونه نهادها و از جمله بسيج با گذشت زمان همواره بر ارزش و اهميت آنها افزوده مي شود؛ چه در زمان جنگ و چه در سازندگي هاي بعد از جنگ و حفظ انقلاب اسلامي و ارزش هاي انقلاب جايگاه و نقش ويژه اي داشته است.

بسيج امروز نيز در جامعه نقش بارز و اثرگذاري دارد و بعنوان يك روحيه و فرهنگ رفتاري مورد نظر و تاكيد امام (ره) بود و امروز نيز بعنوان يك تفكر در جامعه نهادينه شده است.

با توجه به اينكه بودجه اكنون در مرحله دستگاه هاي اجرايي و اعلام به سازمان مديريت بوده فرصت خوبي است كه مديران دستگاه هاي اجرايي مختلف با تعامل، ارتباط و پيگيري هاي خود حق استان را پيگيري كنند.

قول هاي مساعدي براي بودجه در بخش هاي راه و منابع آب داده شده است اما با توجه به روند كاهشي بودجه ممكن است اولويت بندي و ميزان درصد پيشرفت فيزيكي طرح ها در نظر گرفته شود لذا دستگاه هاي مرتبط با اين حوزه ها بسيار مهم هستند تا تلاش هاي بيشتري در تحقق سهم استان داشته باشند.

تعلل در جذب بودجه تخصيص يافته سالجاري به هيچ وجه قابل بخشش نيست و چنانچه تا دو هفته ديگر در هر دستگاهي جذب بودجه مورد نظر صورت نگيرد جايجايي بودجه به دستگاه ديگر را انجام مي دهيم.

بسياري از خسارت هاي ناشي از بارش ها با راهنمايي مردم و انجام وظايف شهرداري و راهداري قابل پيشگيري است و براي مقابله با حوادث احتمالي نيز بايد از آمادگي كافي برخودار بود.

هيچ دستگاهي براي كمك رساني به مردم در شرايط بحراني نبايد منتظر تامين اعتبار و پول باشد و از تجهيزات و نيروهاي خود بايد با خلاقيت استفاده كند.

 توسعه دولت الكترونيك در شفاف سازي و جلوگيري از فساد و افزايش رفاه مردم موثر است و بايد در همين راستا به سمت سامانه هاي الكترونيكي پيش رفت .

در اين مراسم از تعداي از خادمين بسيج سپاه حضرت ابوالفضل لرستان از جمله دكتر خادمي استاندار لرستان بعنوان خادم نمونه بسيج تجليل شد.

25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal