دفتر امور اجتماعي و فرهنگي
اخبار
1396/12/22
چهارمين «جلسه كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي استان لرستان» در سال 1396 چهارمين «جلسه كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي استان لرستان» در سال 1396

چهارمين جلسه كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي استان لرستان مورخه 96/12/22 به رياست آقاي حبيب‌اله خجسته‌پور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مديران و كارشناسان دستگاه‌هاي مدعو و با حضور اكثريت اعضا در محل سالن جلسات شماره يك برگزار گرديد.

در اين جلسه آقاي حبيب الله خجسته پورضمن پاسداشت روز شهدا و يادآوري دلاوريها و جانفشاني هاي آن عزيزان اظهار داشت: در نتيجه همكاري و خدمات و اقدامات انجام شده و مشاركت خوب مردم طي سال هاي اخير خرم آباد بعنوان يكي از شهرهاي برتر گردشگري معرفي شده است.

وي با تاكيد بر اهميت سلامت گردشگران و مردم در تعطيلات نوروز گفت: همه دستگاه هاي متولي خدمات سفر و در راس آنها ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بايد با همكاري با دانشگاه علوم پزشكي، محيط زيست، هلال احمر ، منابع طبيعي ، آموزش و پرورش و ساير دستگاه هاي مرتبط ، سلامت را بعنوان اولويت اول مسافران در نظر بگيرند.

وي با اشاره به اينكه 350 بازرس و ناظر از سوي دانشگاه علوم پزشكي در ايام تعطيلات بر اماكن عرضه مواد غذايي نظارت دارند افزود: در طول تعطيلات نوروز بايد امينت و آرامش و سلامت مردم مورد توجه قرار گيرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص رعايت نكردن اصول مرتبط با سلامت مردم چه در رستوران هاي بين راهي و شهري بايد بطور قاطع با آن برخورد صورت گيرد.

معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار لرستان در خصوص شيوع آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان نيز ضمن تشكر از عملكرد اداره كل دامپزشكي در خصوص ورود به موقع و معدوم سازي پرندگان مهاجر مبتلا گفت: طي هفته گذشته اقدامات قرنطينه بخوبي در محدوده درياچه كيو خرم آباد انجام شد و اين كار طي هفته جاري نيز انجام خواهد شد تا بتوانيم از ظرفيت اين درياچه در ايام نوروز استفاده كنيم.

 آقاي خجسته پور با اشاره به ضرورت ايجاد حساسيت در بين مردم اظهار كرد: بايد حساسيت مردم در مورد آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان بالا برد زيرا هنوز بسياري از مردم از توصيه هاي بهداشتي و چگونگي نحوه پخت و نگهداري گوشت مرغ اطلاع ندارند كه بايد آموزش داده شود.

وي در خصوص راه اندازي داروخانه هلال احمر در لرستان نيز با اشاره به اينكه هم اكنون بيشتر استان ها از داروخانه هلال احمر برخوردار هستند بر راه اندازي داروخانه هلال احمر در لرستان تاكيد كرد و گفت: نبايد در اين مسير بهانه تراشي كرد.
41
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal