شورای فرهنگی استانداری
اخبار
1397/12/27
تاكيد ويژه استاندار لرستان بر تسهيل گري در جهت اقامه نماز مسافران نوروزي تاكيد ويژه استاندار لرستان بر تسهيل گري در جهت اقامه نماز مسافران نوروزي

استاندار لرستان‌ در جلسه ستاد اقامه نماز استان با اشاره به ضرورت تسهيل گري در اقامه نماز با توجه به تعطيلات و سفرهاي نوروزي اظهار كرد: اكنون در فصل گردشگري كه پيش رو است تأكيد ويژه‌اي بر موضوع نماز و تسهيل‌گري اقامه آن داريم. دكتر سيد موسي خادمي با تاكيد بر ايجاد فضاي لازم و تسهيل‌گري براي افرادي كه بخواهند نماز به‌موقع اقامه كنند، افزود: اين مهم از وظايف دولت است كه در ايام نوروز با توجه به حجم بالاي مسافران در استان و آنچه كه در اختيار داشته و ايجاد كرده‌ايم، با امكانات موجود خود بتوانيم شرايطي براي مسافران ايجاد كنيم تا براي انجام اين فريضه الهي مشكلي نداشته باشند. استاندار لرستان با ذكر اين مطلب كه دستگاه‌هاي متولي و فرهنگي، مساجد شهري و بين راهي را ساماندهي و مراكز خدمات بين راهي نيز كنترل شوند، ادامه داد: هدف اصلي ما ارائه خدمات رفاهي بهتر به مردم و مسافران است. وي با تاكيد بر اين‌كه دستگاه‌هاي متولي و ديگر مؤسسات خصوصي و مردمي به اقامه نماز موضوع خطير توجه خاص داشته باشند، افزود: رستوران‌ها، مراكز گردشگري و اقامتي، شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي موظف هستند مساجد مجموعه خود را تجهيز و ساماندهي كنند. خادمي با تاكيد بر لزوم تشكيل كميته‌اي متشكل از دستگاه‌هاي فرهنگي، امور بانوان، نماينده استانداري به‌ منظور بررسي و تسهيل‌گري براي اقامه نماز و خدمات رفاهي مسافران، گفت: در اولين فرصت طي سال آينده جلسه‌اي براي هماهنگي مديريت مساجد تشكيل شود. استاندار با ذكر اين مطلب كه دستگاه‌هاي استان آمادگي لازم را براي استقبال از مسافران و گردشگران نوروزي دارند و اميدواريم بتوانيم ميزبان خوبي براي مهمانان نوروزي باشيم اضافه نمود پيش بيني مي شود شاهد افزايش تعداد مسافرت‌هاي نوروزي در سال جديد به استان لرستان باشيم‌. استاندار لرستان اشاره‌اي به افزايش زمان باز بودن مساجد و نمازخانه‌ها كرد و گفت: مساجد و نمازخانه‌ها به‌طور منظم و مستمر جهت رفاه حال نمازگزاران باز باشند و در اين راستا خدام و هيات ‌امنا توجيه شوند.

حجت‌الاسلام چراغي مديرستاد اقامه نماز استان نيز در اين جلسه ضمن تشكر از اهتمام ويژه استاندار و مجموعه استانداري در امر مهم نماز به مواردي از جمله بحث پيگيري شكايات مردمي در خصوص كمبود نمازخانه و مسجد در برخي از محله ها، نصب تابلوهاي راهنما براي مساجد تا اينكه مسافران نوروزي براي اقامه نماز به راحتي دسترسي پيدا كنند، ضرورت حضور مديران دستگاه هاي اجرايي استان در نماز جماعت دستگاه، عدم پشتيباني برخي مديران از برنامه هاي فرهنگي و پيگيري ساختمان ستاد اقامه نماز استان اشاره كرد. 
تعداد بازدید : 495
Powered by DorsaPortal