فرمانداری شهرستان رومشکان
اخبار
1397/02/02
برگزاري جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان رومشكان برگزاري جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان رومشكان

در اين جلسه كه روز شنبه مورخ 97/2/1 با حضور ابراهيمي معاون برنامه ريزي شركت آب منطقه اي استان در محل فرمانداري برگزار شد، درمنان فرماندار رومشكان با اشاره به وضعيت بحراني شهرستان در بخش منابع آب اظهار داشت: بحران آب جدي است و در اين راستا آموزش و تداوم روند آن در بين شهروندان، كشاورزان و بهره برداران  جهت صرفه جويي و مديريت مصرف آب ضروري است.

فرماندار در ادامه عدم استقرار اداره آب منطقه اي را يكي ديگر از مشكلات شهرستان برشمرد و افزود: شركت آب منطقه اي استان بايد هر چه سريعتر نسبت به استقرار و راه اندازي اين اداره در شهرستان اقدام نمايد.

درمنان در ادامه كل مساحت زمينهاي زراعي شهرستان را حدودا 35 هزار هكتار و از اين مقدار سهم زمينهاي آبي را 1500 هكتار عنوان نمود و گفت: ميانگين مساحت زمينهاي آبي استان 22.5 درصد و ميانگين شهرستان رومشكان در اين خصوص حدودا 4.2 درصد است كه فاصله زيادي با ميانگين استاني دارد. ايشان در ادامه خواستار استفاده از حق آبه از رودخانه سيمره به منظور آبي نمودن زمينهاي حاشيه آن شد.

 فرماندار با اشاره به ضعيف بودن ضخامت آبخوان اين منطقه گفت: دشت رومشكان نسبت به بيلان منفي آب بدترين دشت استان است كه در اين ميان حفر چاههاي غير مجاز بر عمق اين بحران افزوده است.

درمنان در ادامه توجه ويژه به الگوي كشت را امري مهم و ضروري دانست و افزود: لازم است اداره جهاد كشاورزي شهرستان براساس الگوي اعلام شده بر ميزان كشت نظارت دقيق و مستمر داشته باشد.

 فرماندار در پايان با اشاره به احداث ايستگاه پمپاژ چم كبود در ابتداي سال 94 گفت: ضرورت دارد هر چه سريعتر اين ايستگاه پمپاژ به بهره برداري برسد.

35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal