فرمانداری شهرستان رومشکان
اخبار
1397/01/26
جلسه برسي مسائل ومشكلات هواشناسي شهرستان رومشكان جلسه برسي مسائل ومشكلات هواشناسي شهرستان رومشكان

در ابتداي جلسه درمنان فرماندار رومشكان با بيان اهميت و جايگاه هواشناسي در بخشهاي مختلف بويژه حمل و نقل، كشاورزي و عمران، تجهيز و ارتقاء هواشناسي را ضروري دانست.

فرماندار يكي از مشكلات شهرستان را ورود پديده گرد و غبار از خوزستان و ايلام به منطقه عنوان نمود و افزود: ضرورت دارد سامانه پايش گرد و غبار در شهرستان راه اندازي شود.

در ادامه جلسه محمد ناصر هاشمي مدير كل هواشناسي لرستان بارش سال زراعي استان از اول مهر 96 تا 22 فروردين 97 را 252 ميليمتر بيان كرد كه نسبت به نرمال 40 درصد و سال گذشته 42 درصد كاهش را نشان مي دهد.

وي گفت: در پاييز و زمستان 96 خشكسالي هواشناسي استان لرستان اتفاق افتاد كه كمترين شدت خشكسالي در شهرستان رومشكان با 257 ميليمتر بارش بود كه نسبت به نرمال 19 درصد و نسبت به سال گذشته 21 درصد كاهش را نشان مي دهد. در حالي كه در شهرستان ازنا كاهش بارش نسبت به نرمال 61 درصد بوده و بيشترين شدت خشكسالي را در اين شهرستان داشتيم.

هاشمي در پاسخ به پرسش خبرنگار واحد خبر حاضر در جلسه در خصوص وضعيت بارش در فصل بهار 97 گفت: پيش بيني مي شود در فصل بهار از فروردين تا خرداد ماه  بارندگيهاي استان در حد نرمال تا كمتر از نرمال باشد اما اين بارندگيها خشكسالي پاييز و زمستان سال 96 را جبران نمي كند.

39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal