استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن
‍ وزير بهداشت انتقاد كرد؛ بدهي قابل توجه بيمه ها به شركت هاي دارويي/ وضعيت قابل قبول نيست 1397/04/20
‍ وزير بهداشت انتقاد كرد؛ بدهي قابل توجه بيمه ها به شركت هاي دارويي/ وضعيت قابل قبول نيست
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از بدهي قابل توجه بيمه ها به شركت هاي دارويي و تجهيزات پزشكي انتقاد كرد.

 سيد حسن قاضي زاده هاشمي در آيين آغاز عمليات اجرايي بيمارستان فوق تخصصي 250 تختخوابي گهر دورود اظهار داشت: شهرستان دورود نسبت به متوسط كشوري تعداد تخت بيمارستاني كمتري دارد و اگر نماينده مردم اين شهرستان نبود كار احداث اين بيمارستان شروع نمي شد و اميدواريم پيگيري هاي مجدانه براي اجراي آن هم داشته باشند.

وي ادامه داد: با بهره برداري از اين پروژه، شهرستان دورود به استانداردهاي كشوري در اين حوزه مي رسد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، ادامه داد: بيمارستاني هم در حال احداث بوده در يك منطقه اي كه حالا چرا انتخاب شده متوجه نشدم، خيلي زيباست و چشم انداز خوبي دارد و براي هتل مناسبت تر است تا بيمارستان، حتما استفاده ديگري براي آن تعريف خواهد شد تا تبديل به احسن شود چون شهر دورود همچنان رو به گسترش است.

قاضي زاده هاشمي ادامه داد: جمعيت شهرستان دورود از 35 هزار نفر به 200 هزار رسيده و به نظر مي رسد با يك آينده نگري زمين جديدي براي احداث بيمارستان انتخاب شده و رئيس دانشگاه علوم پزشكي هم نهايت تلاش را براي احداث آن مي كند.

وي در ادامه سخنان خود با تاكيد بر اينكه ما در كشور به روزهاي سخت ورود كرده ايم، گفت: با توجه به تحريم هايي كه در حال وقوع است حتما شرايط مشكل تر مي شود و توقعات هم بايد متناسب با شرايط جديد باشد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه وقتي خانواده اي از نظر تامين منابع دچار مشكل مي شود، مي نشيند دوباره اولويت هاي خود را مرور مي كند، بايستي «يك قران دو هزار» را هم حساب كند تا آخر ماه با كسري مواجه نشود، گفت: ما هم در كشور بايد تعارف را كنار بگذاريم، واقع بين باشيم و بدانيم شرايط سخت است و اگر تدبير نكنيم زحمت مان و سختي ها بيشتر مي شود و البته اين دوره هم مي گذرد اگر عاقلانه عمل كنيم.

قاضي زاده هاشمي ادامه داد: اميدوارم پروژه هايي كه شروع شده و نيمه تمام بوده كامل شود.

وي با تاكيد بر اينكه در مورد بيمارستان دورود مي طلبد مسئولان استاني بيش از گذشته كمك كنند، گفت: استخدام در بيمارستان دست من نيست، دست معاونان رئيس جمهور است، اما حاضريم براي امسال به هر تعداد كه مجوز دهند براي دورود جدا و براي بقيه استان هم جدا، اعتبارش را تامين كنيم.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ادامه سخنان خود همچنين با اشاره به معوقات پرسنل مراكز درماني، بيان داشت: بدهكاران ما بدحساب هستند و بيمه ها بدهي قابل توجهي به شركت هاي دارويي و تجهيزاتي دارند و اين باعث شده كه پرداخت ها عقب تر باشد، اين وضعيت قابل قبول نيست و اميدواريم به تعهدات خود عمل كنند.

0 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه