استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
استاندار لرستان با هدف افتتاح و بهره برداري از چند طرح توليدي به سلسله سفر كرد 1398/10/21
استاندار لرستان با هدف افتتاح و بهره برداري از چند طرح توليدي به سلسله سفر كرد

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري لرستان دكتر خادمي و هيئت همراه به منظور افتتاح و بازديد از طرح هاي توليدي سلسله وارد اين شهرستان ‌شد.

استاندار لرستان گفت: در اين سفر عموماً وضعيت طرح‌هايي كه در مرحله افتتاح و بهره برداري بودند، مورد بررسي قرار گرفت . همچنين از پروژه هايي كه به دلايل مختلف راكد مانده و به سرمايه گذار بخش خصوصي واگذار شده‌ بودند نيز بازديد به عمل آمد.

خادمي ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداري از چند طرح خوب در شهرستان سلسله گفت : پروژه كشتارگاه مرغ سلسله يكي طرح هايي است كه سالها راكد مانده بود و  با همكاري جهاد كشاورزي استان و بانك عامل  مبلغ يك ميليارد تومان اعتبار به طرح  تزريق و به چرخه توليد بازگشت.
وي خاطر نشان كرد : سلسله يكي از قطب‌هاي توليد مرغ گوشتي در استان است كه وجود اين كشتارگاه بخش زيادي از نياز شهرستان را رفع مي كند.

وي در ادامه مطرح كرد: مجتمع پرورش ماهي 1500 تني منطقه دو آب سلسله از طرح هاي راكد و در تملك دولت بود كه پس از واگذاري به سرمايه گذار بخش خصوصي، مراحل پاياني ساخت و تكميل آن درحال انجام است و در همين راستا سرمايه گذار طرح نيز تاكنون اعتباري بالغ بر 25 ميليارد تومان در آن هزينه كرده است . همچنين بايد عنوان كرد كه در صورت اتمام پروژه، اين مجتمع قابليت افزايش توليد تا 2500 تن ماهي را در خود دارد.

دكتر خادمي از پروژه فيلتر سازي شهرستان سلسله نيز بازديد به عمل آورد و گفت: اين پروژه با استعداد و نياز منطقه متناسب است و از طرح هايي است كه درابتدا به صورت مشاغل كوچك فعاليت مي كرد . در حال حاضر فيلتر سازي سلسله مراحل تبديل شدن به توليد انبوه را مي گذراند و عليرغم اينكه يك خط توليد مختصر و فعال است، ضمن توليد بخشي از فيلتر مورد نياز استان، با چند استان ديگر هم در حال كار كردن است .
استاندار لرستان در پايان به خبرنگاران در خصوص وضعيت سد معشوره اينگونه پاسخ داد: سد معشوره از طرح هاي بسيار بزرگ استان است كه با پيگيري هايي كه در وزارت نيرو انجام شده است قول هايي مبني بر تخصيص 270 ميليون متر مكعب آب، ساماندهي سد و تعيين تكليف املاك اطراف آن داده شده است . وي افزود : البته سد معشوره طرحي زمان بر است و تكميل آن مستلزم هزينه ها و صرف اعتبارات زياد است كه در صورت تحقق آن شاهد تاثيرات مثبت در زندگي مردم لرستان خواهيم بود.

98 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه