استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
بيش از 700 ميليارد تومان پروژه بازسازي خسارات سيل در پلدختر كلنگ زني شد 1398/07/02
بيش از 700 ميليارد تومان پروژه بازسازي خسارات سيل در پلدختر كلنگ زني شد


به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا، دكتر سيد موسي خادمي روز دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصيلي جديد در شهرستان سيل زده پلدختر اظهار داشت: عمليات اجرايي سه ديواره ساحلي در شهر پلدختر و
2 روستاي سيل زده بابازيد و چم مهر اين شهرستان با اعتبار بيش از 160 ميليارد تومان آغاز شده است.
 وي افزود: بازسازي جاده اصلي پلدختر- خرم آباد كه در جريان وقوع سيل تخريب شده نيازمند
800 ميليارد تومان اعتبار است كه قطعه اول آن با 300 ميليارد تومان آغازشده است.
 استاندار لرستان گفت: بيش از يك هزار و
200 متر پل جديد در شهرستان پلدختر براي برقراري ارتباط مردم پس از سيل ساخته و مشكل زيرساخت‌هاي از بين رفته در جريان وقوع سيل فروردين ماه،  از جمله برق، گاز و آب آشاميدني شهرها حل شده است.
 خادمي با اشاره به تعمير
16 هزار واحد مسكوني آسيب ديده از سيل در استان افزود: بيش از 160 ميليارد تومان در حوزه مسكن به عنوان كمك بلاعوض و بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات كم بهره به مردم سيل زده استان لرستان پرداخت شد.
 استاندار لرستان با بيان اينكه هنوز اين استان نسبت به مشكلات ناشي از سيل و نياز هاي ايجاد شده  كمبودهاي زيادي دارد گفت: با وجود محدوديت ها  اما كارهاي بزرگي صورت گرفته و دولت به صورت جهادي  در حال خدمات رساني به مناطق سيلزده است .
وي افزود:در بخش كشاورزي، باغات و ايستگاه‌هاي پمپاژ  به مدار توليد و فعاليت بازگشته، خسارات كشاورزان تامين و در حال پرداخت و بخش عمده اي از راه‌هاي روستايي و مشكل مدارس استان برطرف شد.
استاندار لرستان گفت: شايد در روزهاي ابتداي وقوع سيل كسي تصور نمي‌كرد كه حجم بالاي گل ولاي در معابر و منازل  شهرستان پلدختردر يك بازده زماني سه و چهار ماهه برطرف و زندگي مردم به حالت عادي برگردد.
 وي افزود: استان لرستان به ويژه شهرستان پلدختر در جريان وقوع سيل با حجم بالايي از مشكلات روبرو شد اما بسياري از كمك‌ها در سطح ملي و استاني ،از سوي نيروهاي جهادي، ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، خيران و مردم به پلدختر سرازير شدو همه با حضور در اين شهرستان سيلزده تلاش زيادي كردند.
 استاندار لرستان گفت: بيش از
423 مدرسه در اين استان در جريان سيل دچار آسيب جدي شد كه كار تعمير 310 مدرسه با كمك خيرين پايان يافت.
 وي افزود:
113 مدرسه در استان در جريان وقوع سيل تخريب شد كه از اين تعداد، عمليات اجرايي 63 مدرسه آغاز و 31 مدرسه نيز تكميل و  بهره برداري شد.
 خادمي يادآور شد:
170 كلاس درس در سطح استان كمبود داشتيم كه از طريق استقرار كانكس در مناطق سيل‌زده جبران  شده كه با اقدامات انجام شده مشكلي براي شروع سال تحصيلي وجود ندارد.
وي با  اشاره به حضور اقشار مختلف در صحنه كمك رساني به مردم سيلزده پلدختر گفت: دانش اموزان مي توانند به تصوير كشيدن جلوه هاي همدلي در جريان سيل را به عنوان فعاليتهاي جانبي خود دنبال كنند.
 استاندار لرستان تصريح كرد: در روند توسعه، اهميت پرورش دانش اموزان بيشتر از آموزش است و چنانچه اين قشر بامسائلي مانند همكاري، مشاركت، كار گروهي و اجتماعي بودن آشنا شوند بهره‌وري بيشتري داشته و در ارتقا و توسعه موثرتر خواهد بود.

28 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه