استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
وزير نيرو: 536 طرح برق، آب و فاضلاب در لرستان در حال اجرا است 1398/04/09
وزير نيرو: 536 طرح برق، آب و فاضلاب در لرستان در حال اجرا است

 وزير نيرو گفت: 536 پروژه آب، برق و فاضلاب در لرستان با اعتبار 40 هزار ميليارد ريال در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، رضا اردكانيان عصر چهارشنبه در آئين افتتاح شبكه آب و فاضلاب بروجرد افزود: متوسط پيشرفت پروژه‌ها در لرستان 64 درصد است.
وي با تاكيد براينكه مهار آب‌ها اولويت اول در لرستان است، اظهارداشت: 9 سد در لرستان در حال اجرا است و تا پايان دولت تدبير و اميد 4 سد آن به پايان مي‌رسد.
وزير نيرو بيان كرد: چهار دهه پيش كه فعاليت‌هاي عمراني در كشور شروع شد چهار تصفيه خانه در كشور داشتيم ولي امروز به بركت انقلاب 223 تصفيه خانه در كشور داريم.

اردكانيان اضافه كرد: تا پايان كار دولت دوازدهم تعداد 49 تصفيه خانه در كشور به بهره برداري مي‌رسد، كه آمارها نشان مي‌دهد در هر 45 روز يك تصفيه خانه در كشور افتتاح خواهد شد.

وي ادامه داد: با پيگيري‌هاي به عمل آمده تأسيسات و زير ساخت‌هاي لرستان كه در اثر سيل آسيب ديده‌اند توسط وزارت نيرو بازسازي و تعمير خواهند شد.
وزير نيرو گفت: تلاش مي‌كنيم سد آبسرده بروجرد با چاره جويي در منابع مالي به زودي افتتاح شود.

 رضا اردكانيان وزير نيرو در سفر 2 روزه به لرستان عمليات اجرايي مجتمع آبرساني به 96 روستاي شهرستان اليگودرز را افتتاح و همزمان پروژه آبرساني به 37 روستا در سطح استان را به بهره‌برداري رساند.

وي همچنين در برنامه افتتاح تصفيه‌خانه آب شرب شهر ازنا و پروژه آبرساني به كوهدشت، از مسير رودخانه كشكان و ايستگاه پمپاژ واشيان پلدختر بازديد مي‌كند ودستورآغازعمليات اصلاح شبكه‌هاي برق آسيب‌ديده در مناطق سيل‌زده را صادر خواهد كرد.

آغاز عمليات اجرايي سد مخملكوه، بهره‌برداري از تصفيه‌خانه فاضلاب روستايي بدرآباد، افتتاح شبكه جمع‌آوري فاضلاب منطقه ماسور و مجتمع روستايي غلامان ازديگر برنامه‌هاي وزير نيرو در روز دوم سفر به لرستان است.

اردكانيان همچنين با مديران‌عامل، اعضاي هيئت مديره و مديران حراست صنعت آب و برق استان ديدار و گفت‌وگو خواهد كرد.

استاندار لرستان، امام جمعه بروجرد و فرماندار شهرستان، نمايندگان مردم شهرستان و جمعي از مسئولان شهرستاني و استاني رضا اردكانيان وزير نيرو را در اين سفر همراهي كردند.

174 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه