استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
استاندار لرستان: حضور برخي افراد سودجو در چادرهاي اسكان سيلزدگان قابل قبول نيست 1398/03/30
استاندار لرستان: حضور برخي افراد سودجو در چادرهاي اسكان سيلزدگان قابل قبول نيست


استاندار لرستان گفت: برخي افراد سودجو اصرار دارند همچنان در چادرهاي اسكان سيل زدگان باشند كه اين امر منطقي و قابل قبول نيست.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا سيد موسي خادمي شامگاه چهارشنبه در جلسه قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيلزده لرستان در محل استانداري افزود: با توجه به بازديدهاي ميداني مديران استان از مناطق سيلزده استان برخي به صورت غيرقانوني در چادرها ساكن هستند كه بايد تا آخر هفته اين چادرها جمع آوري شود.

وي تصريح كرد: برخي سيل زدگان در مناطقي همچون حيات الغيب يا چم مهر منزل خود را از دست داده‌اند كه سكونت آنها در چادر منطقي است.

وي ادامه داد: در برخي مناطق روستايي نيز خانه‌اي براي اجاره وجود ندارد و زمين ساخت و ساز جديد نيز تامين نشده كه اين دسته نيز مجبور به اسكان در چادر در نزديك واحد مسكوني خود هستند.

استاندار لرستان گفت: اما عده‌اي زياده خواه هستند كه مبالغ اجاره خانه را دريافت كرده‌اند اما همچنان اصرار به سكونت در چادر دارند.

خادمي افزود: با توجه به اينكه راه و شهرسازي زمين مناسبي در پلدختر نداشت علاوه بر توافق با تعاوني فرهنگيان يك قطعه زمين نيز از مالك خريداري شده تا كار بازسازي در اين املاك انجام شود.

وي در خصوص وضعيت جاده خرم آباد - پلدختر توضيح داد: اين مسير به زيرسازي جدي نياز دارد و همچنان اين مسير ايمن نيست كه بايد تردد كاميون‌ها در آن ممنوع و حضور پليس راهور نيز محسوس شود.

استاندار لرستان با انتقاد از روند پرداخت تسهيلات توسط بانك صادرات گفت: سهميه اين بانك در پلدختر و معمولان صفر و به ساير شهرستان‌ها داده شود.

خادمي افزود: عملكرد ضعيف بانك صادرات در خصوص پرداخت تسهيلات به سيل زدگان به رييس جمهوري و وزير كشور منعكس مي‌شود.

سيل فروردين امسال 100 هزار ميليارد ريال به زيرساخت‌هاي لرستان خسارت زد و 35 هزار واحد مسكوني را متضرر كرد.
179 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه