استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ يکشنبه ۳ شهريور
استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم تقويت انقلاب و دانشگاه در كنار يكديگر 1397/11/21
استاندار لرستان تاكيد كرد: لزوم تقويت انقلاب و دانشگاه در كنار يكديگر

استاندار لرستان گفت: دانشگاه و انقلاب همچنان كه خدمات متقابلي به هم ارائه داده‌اند را بايد كنار يكديگر تقويت كنيم.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، دكتر سيد موسي خادمي در دهمين روز از ايام الله دهه فجر در شهرستان بروجرد با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري در مراسم افتتاح سراي دانشجويي دانشگاه آيت الله عظمي بروجردي (ره) با بيان اينكه دانشگاه و انقلاب به يكديگر مديون هستند، اظهار كرد: دانشگاه و دانشجويان در روند پيروزي انقلاب اسلامي نقش مهمي در كنار ساير اقشار جامعه ايفا كردند.

وي ادامه داد: دانشگاهيان در وقوع انقلاب كمك‌هاي فراواني كردند و انقلاب نيز به دانشگاه و دانشگاهيان خدمت كرد كه موجب ارتقاء دانش و آموزش عالي در كشور شد.

استاندار لرستان با بيان اينكه پس از انقلاب نيز در حوزه علم و فناوري تحول و انقلاب بزرگي رخ داد، گفت: همچنان كه دانشگاه مي‌تواند در توفيق انقلاب نقش جدي داشته باشد، كمك مي كند تا به علم كه بزرگترين ابزار امروز براي تمدن سازي است، به تمدن مورد نياز بنيانگذار انقلاب اسلامي برسيم.

وي تأكيد كرد: بايد همچنان دانشگاه و انقلاب كه خدمات متقابل به هم ارائه داده‌اند را كنار يكديگر تقويت كنيم.

دكتر خادمي خاطرنشان كرد: در استان 75 واحد آموزش عالي با بيش از 75 هزار دانشجو مشغول به تحصيل داريم كه بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده كرد.

وي گفت: در نسل اول و دوم دانشگاه‌ها به دليل نبود زيرساخت‌ها در بحث آموزش و پژوهش بين استان‌ها فاصله به وجود آمد كه يكي از دلايل برچسب توسعه نيافتگي به برخي از مناطق عدم برخورداري از دانشگاه‌هاي هم سطح بود.

استاندار لرستان با تاكيد بر اينكه نبايد اجازه دهيم در دانشگاه‌هاي نسل سوم و چهارم اين فاصله تكرار شود، مطرح كرد: در اين راستا آنچه در مجموعه‌هاي شركت‌هاي دانش بنيان، پارك‌هاي علم و فناوري و ... در حال شكل‌گيري است، عمدتاً مبتني بر نيروي انساني تحصيلكرده است كه در همه جاي كشور حتي در روستاها وجود دارد.


وي افزود: اگر در سطح ملي سياستگذاري شود و اين نيروها را بسيج كنيم، جلوي اين فاصله گرفته مي‌شود.

مقام عالي‌رتبه استان بيان كرد: يكي از روشهايي كه كمك مي كند اين فاصله را كم كنيم، جدا كردن قراردادهاي ملي وزارتخانه‌هايي مانند نفت، دفاع، صنايع و بخش هاي دولتي از دانشگاه تهران است.

وي ادامه داد: به گونه‌اي مي توان برنامه‌ريزي كرد كه دانشگاه لرستان و آيت الله بروجردي در استان بتوانند از اين قراردادها بهره‌مند شوند و اين مي‌تواند به كم كردن اين فاصله كمك كند.

دكتر خادمي تصريح كرد: طبق تقسيم‌بندي منطقه‌اي قرار است در هر منطقه يك آزمايشگاه مرجع ايجاد شود كه انتظار مي‌رود با توجه به نقش لرستان و مركزيت جغرافيايي كه در منطقه دارد اين واحد در استان ايجاد شود.

7 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه