استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
معاون استاندار لرستان: انقلاب اسلامي براي موضوعات ارزشي به وجود آمد 1397/10/22
معاون استاندار لرستان: انقلاب اسلامي براي موضوعات ارزشي به وجود آمد
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان بر لزوم حركت به سمت نوآوري براي از بين بردن نااميدي در جامعه تاكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، حبيب الله خجسته پور عصر شنبه در جلسه شوراي اطلاع رساني استان بيان كرد: با استفاده از فرصتي كه تحت عنوان دهه فجر و همچنين چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به وجود آمده بايد به سمت نوآوري حركت كنيم تا اين فضاي توأم با نااميدي كه در سطح جامعه وجود دارد را از بين ببريم.
وي با بيان اينكه اطلاع رساني را بايد از بعد زماني و بعد شيوه و روش در نظر گرفت، اظهار كرد: از بُعد زماني سه مقطع را بايد مد نظر داشت؛ اول اينكه بايد فعاليت‌هاي 40 ساله نظام جمهوري اسلامي را به صورت مقايسه‌اي دهه به دهه در حوزه كاري خود به طور دقيق اطلاع رساني كنيم.
وي ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي بايد فعاليت‌هاي دولت تدبير و اميد را از سال 92 تاكنون در حوزه‌هاي خود بيان كنند تا مردم از عملكرد دولت مطلع شوند.
وي با توجه به مقطع سوم، بُعد زماني را به پروژه‌هايي كه در ايام دهه فجر افتتاح و كلنگ‌زني مي‌شوند؛ عنوان كرد.
رئيس شوراي اطلاع رساني استان همچنين سه شيوه خبري، تحليلي و هيجاني يا اميد آفريني را امسال در ايام دهه فجر ضروري دانست و بيان كرد: در شيوه خبري كه اطلاع‌رساني با رعايت اجزاي خبري در آن به طور مرسوم رعايت مي‌شود اما در شيوه تحليلي كه بيشتر مورد تاكيد است تحليل آمار و ارقام به صورت خلاصه و فشرده كار مي‌شود؛ همچنين روش سوم اطلاع‌رساني ايجاد اميد در جامعه با استفاده از كليپ‌هاي شاد است كه باعث جذب بيننده مي‌شود.
وي تصريح كرد: با استفاده از ظرفيت رسانه‌ها براي انتشار اخبار اگر بتوانيم  بُعد زماني و شيوه اطلاع رساني را رعايت كنيم با استفاده از فضاي مجازي، فرصتي در اختيار ما قرار داده شده و ممكن است بخشي از اين فضاي يأس و نااميدي در جامعه را به اميد و اميد آفريني تبديل كنيم.
وي گفت: با توجه به اينكه دو روز پاياني دهه فجر مصادف با ايام فاطميه است بايد اين فجر فاطمي را به گونه‌اي برنامه‌ريزي كرد كه برنامه‌هاي شاد خود را تا قبل از اين ايام تنظيم و اجرا كنيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري با بيان اينكه پيروزي انقلاب اسلامي مديون خون شهدا است، خاطرنشان كرد: در ايام دهه فجر لازم است بيشتر برنامه‌ها را به زنده نگه‌داشتن ياد و خاطره شهدا معطوف كنيم.
 وي افزود: يكي از برنامه‌هايي كه بايد به صورت جدي مدنظر قرار بگيرد ديدار با خانواده‌هاي معظم شهدا و رسيدگي به مشكلات آنان است.
خجسته پور اظهار كرد: استفاده از فضاي نمازهاي جمعه در ايام دهه فجر براي اطلاع رساني از اقدامات نظام و دولت، فرصتي خوب است.
وي با تاكيد بر اينكه بين دستگاه‌هاي اجرايي و آموزش و پرورش در اين ايام يك نوع ارتباط برقرار شود، تصريح كرد: در افتتاح پروژه‌هاي كليدي و مهم استان به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود تا دانش آموزان كه مولود اين انقلاب و نظام هستند در قالب اردوهاي يك روزه در اين افتتاحيه‌ها شركت كنند.
رئيس شوراي اطلاع رساني استان خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي به تعبيري فقط براي رفاه به وجود نيامد بلكه براي موضوعات ارزشي بود، از اين‌رو در حوزه‌هاي ارزشي و ايثارگري كه جوانان ما براي حفظ اين انقلاب از خود نشان دادند برنامه‌ريزي داشته باشيم.
م‌ر-گ/1353
🆔@salamlorestan97
🆔 @Kh_B_Sho
🆔https://t.me/salamlorestan97
اداره كل روابط عمومي استانداري لرستان
21 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه