استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
‍ معاون استاندار لرستان:  دانشگاه بهترين مكان براي نقد قدرت ها است 1397/09/13
‍ معاون استاندار لرستان: دانشگاه بهترين مكان براي نقد قدرت ها است

 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار لرستان استبداد و انحراف را حاصل نقد نشدن دانست و گفت: دانشگاه و محيط هاي دانشجويي بهترين مكان براي نقد قدرت ها هستند.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، به نقل از ايرنا حبيب الله خجسته پور روز سه شنبه در دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي خرم آباد اظهار داشت: همه مديران بايد در قبال مسئوليت خود مورد سوال قرار گيرند و بر همان اساس پاسخگو باشند.
وي با بيان اينكه نقد برخي از قوا و نهادها سخت است افزود: مي توانيد دولت را نقد كنيد چراكه نه سخت است و نه مشكلاتي به همراه خواهد داشت و در آينده شغلي، امنيتي و گزينشي شما تاثيرگذار نبوده و خللي ايجاد نمي كند.
وي گفت: هر فرد در هر جايگاهي بايد به اين نقد و پاسخگويي ها افتخار كند، اما همه مسئولان به اندازه مسئوليت خود بايد نقد شوند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار لرستان با تاكيد بر نقد ديگران با استفاده از لحن آرام و زيبا تصريح كرد: همانگونه كه در تعريف، تمجيد، اطاعت و پيروي بايد ميانه رو باشيم در اين مساله نيز بايد اعتدال پيشه كرد.
خجسته پور گفت: چنانچه افرادي مورد قبول ما بودند نبايد سخنان آنها را به نفع خود مصادره كرده و جلوتر از آنان حركت كنيم.
وي ادامه داد: نبود اجماع نظر در خصوص مفاهيم اصلي از مشكلات فرهنگي جامعه است چراكه با تغيير دولت ها، برخي مفاهيم نيز جابجا مي شوند.
وي ادامه داد: محافل دانشگاهي و علمي محل مناسبي براي اجماع نظر در خصوص مفاهيم اصلي توسعه و پيشرفت هستند كه انتظار مي رود به دور از جنجال هاي سياسي براي اين مهم اقدام شود.
خجسته پور اضافه كرد: مفاهيم اصلي بايد با استفاده از بهره گيري ديني و علمي در محيط دانشگاه، جامعه پذير شده تا با تغيير دولت ها دچار تحول نشوند.
** 16 آذر روز ايستادگي نخبگان ملت در مقابل استبداد است
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان گفت: 16 آذر روز استقلال طلبي، آزادي خواهي و ايستادگي نخبگان ملت مقابل استعمار و استبداد است.
خجسته پور با تاكيد بر اينكه روز دانشجو (16 آذر) به سال 1332 محصور نمي شود افزود: اتفاقي كه آن سال در فضاي سياه بعد از كودتاي 28 مرداد رخ داد سرآغاز يك جريان بود كه در طول تاريخ مقابل ديدگان نخبگان ملت قرار دارد.
وي بيان كرد: دانشجويان شهيد سال 32 معلم ايستادگي در مقابل استعمار بودند كه ثابت كردند علاوه بر كسب علم بايد درس مقاومت را نيز آموخت.
خجسته پور ادامه داد: نبايست برخي اختلاف نظرها موجب فراموشي تاريخ و بزرگان تاثيرگذار شود بلكه بايد از افرادي كه در مقابل استعمار ايستادگي كردند به نيكي نام برد و چنانچه نقدي وجود دارد نبايد به ساير مواضع آسيب بزند.
وي با اشاره به تحصيل هشت هزار دانشجو در واحد دانشگاه آزاد خرم آباد بيان كرد: بنا بر آمار، دست كم نيمي از دانشجويان در 2 دوره انتخابات رياست جمهوري 92 و 96 به دولت فعلي راي دادند اما اينكه هيچ فردي از اين تعداد طرفدار دولت پشت تريبون قرار نگرفت جاي سوال دارد.
وي ادامه داد: بايد ديد چه اتفاقي افتاده كه دانشجويان موافق نظر دولت حاضر نمي شوند پشت تريبون قرار گرفته و حتي در حد و جمله اي از عقايد خود دفاع كنند.
** پنج مديركل زن در لرستان منصوب شد
خجسته پور گفت: زنان نيمي از جامعه هستند و مي توانند نيمي از مسئوليت دولت و بلكه بيشتر را بر عهده بگيرند چراكه تربيت فرزندان با همياري زنان بوده و نقش اين قشر همواره بيشتر از مردان است.
وي افزود: با وجود اقدامات دولت هاي مختلف اما جايگاه متناسب با شان بانوان تحقق نيافته كه يكي از برنامه هاي دولت دوازدهم تحقق سهم 30 درصدي بانوان از پست ها است.
معاون استاندار لرستان بيان كرد: با توجه به تاكيد استاندار نسبت به اين مهم، تاكنون پنج مديركل، 6 معاون فرماندار، يك بخشدار و 40 معاون دستگاه هاي استان از زنان انتخاب شده اند.
خجسته پور همچنين اضافه كرد: مسيري كه در كشور و استان براي طرح ها عمراني شروع شده بود رشد خوبي داشت اما مسائلي رخ داد و موجودي خزانه ها با خلل مواجه شد. وي افزود: اجماع بين المللي در زمينه ايران با مذاكره فشرده اي كه تحت نظر مقام معظم رهبري صورت گرفت شكسته شد اما فردي در آمريكا روي كار آمد كه به هيچ عهدنامه بين المللي اعتقاد ندارد و باعث فشارهاي اقتصادي و معيشتي به مردم شد.
وي در خصوص حوادث دي ماه سال گذشته گفت: زماني كه مملكت در مسير خود در حال حركت بود و دنيا ايران را به عنوان يك قدرت قابل مذاكره شناخت، عده اي در شهرهاي مذهبي كشور به خيال خام خود براي ضربه زدن به دولت حركت نسنجيده اي را شروع كردند.
وي تصريح كرد: شعار اين افراد از دولت عبور كرد، اركان نظام را هدف و اصل جمهوري اسلامي را مورد سوال قرار داد.
خجسته پور افزود: شعار 'اصلاح طلب، اصول گرا ديگه تموم ماجرا' سر دادند و جواناني را كه مي توانستند در پيشرفت كشور تاثيرگذار باشند با يك حركت نسنجيده سياسي از مسير دور كردند.
وي گفت: اين اتفاقات پيامي براي دشمنان كشور بود كه بتوانند به كشور فشار وارد كنند و اينگونه شد كه از عهدنامه ها خارج شده و تحريم ها را اعلام كردند.
وي تصريح كرد: نتيجه اين امر موجب شد بسياري از طرح هاي عمراني و اقتصادي كه رشد متوازن داشت متوقف شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار لرستان تاكيد كرد: امروز بايد با همدلي و همراهي مردم و تكيه بر ولايت فقيه جشن 40 سالگي انقلاب رابرپا كنيم كه دولت براي اجراي آن از همه تفكرها استفاده مي كند.
خجسته پور افزود: دولت جمهوري اسلامي منتخب مردم است و به تاييد رهبري مي رسد. 
وي بيان كرد: ماهم به دولت دكتر روحاني نقد داريم اما ممكن است جنس نقد ما با برخي تفاوت داشته باشد.

8 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه