استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
معاون استاندار لرستان:  بين خوش‌حساب‌ها و سرمايه‌بردارها بايد تبعيض قائل شد 1397/09/11
معاون استاندار لرستان: بين خوش‌حساب‌ها و سرمايه‌بردارها بايد تبعيض قائل شد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان گفت: بين خوش‌حساب‌ها و سرمايه‌بردارها بايد تبعيض قائل شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان و به نقل از ايسنا، گودرز اميري در نشست با فعالين صنايع تبديلي و غذايي استان اظهار كرد: جهاد كشاورزي ظرف 48 ساعت آينده ليست واحدهايي كه در بخش صنايع غذايي مشغول هستند و مشكل آب دارند را احصا و تا 10 روز آينده پاسخگو باشند.

وي با بيان اينكه برخي واحدها در رابطه با تغيير كاربري اراضي مشكل دارند، گفت: اگر مربوط به زمين‌هاي كشاورزي باشد كه در اين رابطه بايد سازمان جهاد كشاورزي تصميم بگيرد، همچنين تعداد محدودي نيز در حريم شهري هستند كه  مصوبه كارگروه زيربنايي را بايد داشته باشد. بنابراين جهاد كشاورزي پرونده تغيير كاربري‌ها را تشكيل و به كارگروه بفرستد تا ظرف 20 روز تعيين تكليف شوند.

اميري با تاكيد بر اينكه تصميم‌گيري در مورد اراضي مربوط به جهاد كشاورزي ظرف 10 روز حل و فصل شوند، ادامه داد: مشكل ديگر استعلامات ناقص متقاضيان در اين رابطه است كه بايد تكميل و به دستگاه‌هاي مربوطه ارائه شوند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان بر لزوم اجراي الگوي كشت در استان تاكيد كرد و گفت: خوشبختانه كشاورزان استان نيز به عواقب و تهديدات كشت محصولات پرآب‌بر مانند سيب‌زميني پي برده‌اند و راهكار آن كاشت گياهان كم‌آب‌بر با سودآوري بالاست كه الگوي كشت استان روي اين موضوع تاكيد دارد.

وي در رابطه با مشكل گاز واحدهاي تبديلي و مواد غذايي نيز شركت گاز را موظف به نصب علمك اين واحدها كرد و گفت: اين كار ظرف سه روز بايد انجام شود و چنانچه واحد قرارداد، منعقد نكرده طي سه روز آن را انجام داده و بعد انشعاب وي نصب شود.

اميري به موضوع مخابرات نيز اشاره كرد و با بيان اينكه اين شركت خود داوطلب ايجاد زيرساخت‌ها است، ادامه داد: اين شركت براي ارائه خدمات خود نمي‌تواند از ملك و اراضي ديگران عبور كند و البته جاهايي كه مشكل وجود دارد بايد پيگيري‌هاي لازم به عمل آيد.

معاون استاندار لرستان دادن نهاده دامي به افرادي غير از دامداران و مرغداران را خلاف قانون و ضوابط عنوان كرد و گفت: اگر كسي چنين كاري كرده با وي به طور جدي برخورد خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: همچنين اگر براي صدور پروانه كشتارگاه سليقه‌اي برخورد شده باشد جهاد كشاورزي پيگيري كند و اقدامات لازم را انجام دهد.

اميري با بيان اينكه سلامت و امنيت غذايي مردم شوخي‌بردار نيست، افزود: سازمان جهاد كشاورزي و دانشگاه علوم پزشكي نظارت‌هاي خود را از واحدهاي تبديلي و غذايي داشته باشند و چنانچه تخلفي مشاهده شد با آن برخورد كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان بيان كرد: اگر واحدها به رعايت استانداردها الزام مي‌شوند به دليل تاثير مستقيم اين مواد بر سلامت جامعه است و حتما بايد آنها را رعايت كرد.

وي در ادامه با بيان اينكه برخي افراد بانك‌ها را عامل مشكلات موجود مي‌دانند، اظهار كرد: گاهي اوقات در جامعه، عده‌اي بدون مبناي قانوني صحبت‌هايي مي‌كنند كه جز عوام‌فريبي و تحريك احساسات مردم نيست.

اميري ادامه داد: اگر در حمايت از واحدهاي توليدي حرفي زده مي‌شود بايد بر مبناي قانون و ضوابط باشد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان تصريح كرد: بانك‌هاي استان خصومتي با كسي ندارند و علاقه‌مند به حل مشكلات هستند؛ در اين رابطه نيز حداكثر توان خود را براي حل مشكل مردم به كار بسته‌اند.

وي اضافه كرد: ممكن است در بعضي موارد اختيارات لازم را نداشته باشند كه پيگير موضوع از مركز خواهند شد.

اميري بيان كرد: برخي سرمايه‌گذاران توان پرداخت تسهيلات ندارند و انتظار دارند كه چيزي از آنان گرفته نشود، اين كار امكان‌پذير نيست چراكه سرمايه بانك‌ها پول مردم است و نبايد از بين برود.معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان با بيان اينكه بين مشتريان خوش حساب و سرمايه‌بردارها بايد تبعيض قائل شد، ادامه داد: تنها به واحد و سرمايه خود نگاه نكنيم و اگر مشكلي با بانك وجود داشت مي‌توان با مراجعه به مراجع ذيصلاح آن را پيگيري كرد.

وي خاطرنشان كرد: دادگاه استان خارج از نوبت شكايات سرمايه‌گذاران را حل و فصل مي‌كند.

اميري با اشاره به اينكه برخي خواستار تقويت بانك‌ها هستند تا بتوانند تسهيلات لازم را به واحدها ارائه دهند، اظهار كرد: منابع بانك‌ها سرمايه مردم هستند و براي تقويت، نياز به سرمايه‌گذاري آنان دارند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان از پرداخت 176 ميليارد تومان تسهيلات روستايي به روستاييان استان خبر داد وگفت: سهم استان 149 ميليارد تومان بوده كه تا به حال 176 ميليارد پرداخت شده است.

وي با بيان اينكه 120 ميليارد تومان نيز در طرح اشتغال فراگير به متقاضيان استان پرداخت شده است، ادامه داد: همچنين 800 ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد در استان داده شده است.

اميري تسهيلات صندوق حمايت از توليدكنندگان، بند الف جهاد كشاورزي و سرمايه در گردش را از ديگر طرح‌هاي حمايت از توليد و اشتغال در استان عنوان كرد كه افراد مي‌توانند از آنها استفاده كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري لرستان خاطرنشان كرد: امسال بحث نوسازي و بهسازي، سرمايه در گردش و احداث واحدها نيز در ارائه تسهيلات لحاظ شده كه افراد مي‌توانند از آنها استفاده كنند.

وي به بند((خ)) ماده 33 قانون برنامه ششم نيز اشاره كرد و گفت: طي اين بند در مورد خسارات كشاورزان اختلاف‌نظرهايي وجود داشت كه دستورالعمل آن براي اصلاح داده شده است.

اميري بند((و)) تبصره 5 را نيز ظرفيت خوبي عنوان كرد كه توليدكنندگان مي‌توانند از آن براي تهاتر بدهي‌هاي خود استفاده كنند و در ادامه گفت: تا‌ به‌حال مردم در حدود 33 ميليارد تومان از اين فرصت استفاده كرده‌اند.

معاون استاندار لرستان توليدكنندگان را شريك‌هاي تجاري بانك‌ها خطاب كرد و افزود: تمام سعي بانك‌ها در راستاي مشتري‌مداري است و بدترين حالت براي آنها ضبط وثائق است كه گاهي ناچارند كمتر از قيمت تملك شده به فروش برسانند و تمام سعي‌شان نرسيدن به اين شرايط است.

وي بيان كرد: تاخير در پرداخت تسهيلات، كسورات تامين اجتماعي و ماليات نه تنها كمكي به توليدكننده نمي‌كند بلكه متضرر نيز خواهند شد چراكه انباشته شده و مشمول جريمه نيز خواهد شد كه در ادامه دچار مشكل مي‌شوند.

اميري با تاكيد بر اينكه در رابطه با عسل‌هاي تقلبي بهداشت و درمان ورود كند، به ايجاد تعادل بين خواسته‌هاي توليدكنندگان اشاره كرد و افزود: در اين راستا دستگاه‌ها تدابير لازم را بي‌انديشند.

14 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه