استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان: دفاع از مراكز ثقل كشور را مهمترين هدف پدافند غيرعامل عنوان كرد. 1397/08/14
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان: دفاع از مراكز ثقل كشور را مهمترين هدف پدافند غيرعامل عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان حبيب‌الله خجسته‌پور صبح امروز در صبحگاه مشترك نيروي انتظامي به مناسبت گرامي‌داشت هفته پدافند غيرعامل ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن رحلت پيامبر گرامي اسلام و شهادت امام حسن مجتبي و امام رضا(ع) از تمام كساني كه در امر راهپيمايي اربعين حسيني ياري‌گر زائرين امام حسين(ع) بوده‌اند تشكر كرد و گفت: پدافند غيرعامل موضوعي كه به تعبير مقام معظم رهبري براي يك زمان خاص نبوده و يك اصل هميشگي است، از اين رو همه ما در زندگي شخصي و كاري و اداره همواره بايد به اصول پدافند غيرعامل پايبند باشيم.

وي اظهار كرد: يكي از مهمترين موضوعات پدافند غيرعامل دفاع از مراكز ثقل كشور است كه در درون يا حريم جوامع شهري قرار دارند بنابراين وظيفه ذاتي پليس و نيروي انتظامي تامين امنيت و دفاع از اين مراكز است.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري با بيان اينكه از ديگر اصول پدافند غيرعامل شناسايي تهديدات نرم در حوزه‌هاي مختلف سايبري، زيستي و اقتصادي است، گفت: امروزه دشمنان نظام جمهوري اسلامي ايران تغيير رويكرد داده‌ و به جاي حمله‌هاي سخت و جنگ نظامي به برنامه‌هاي نرم‌افزاري و حملات نرم روي آورده‌اند.

خجسته‌پور خاطرنشان كرد: دشمنان با استفاده از ابزاري به نام فضاي مجازي مي‌خواهند بين گروه‌هاي مختلف قومي و اجتماعي ايران اختلاف‌افكني كرده و امنيت جامعه را به خطر بياندازند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به نقش بي‌بديل نيروي انتظامي در شناسايي و كنترل تهديدات اضافه كرد: در راستاي جلوگيري از اختلاف افكني در جامعه ايران اسلامي نيروي انتظامي در قامت پليس فتا و ساير پليس‌هاي تخصصي در امر شناسايي تهديدات نرم پاي كار هستند و اشراف خوبي بر فضاي مجازي و سايبري دارند.

وي عنوان كرد: امروزه جوانان ما در معرض خطرات نرم قرار دارند و وظيفه همه ما صيانت از سلامت جسمي روحي، رواني و اجتماعي آحاد جامعه به ويژه جوانان اين مرز و بوم است.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري با اشاره به تهديدهايي كه ممكن است شبكه‌هاي زير ساختي ما را مورد هجوم قرار دهند، گفت: تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، خدماتي و ساير نهادها بايد آمادگي كامل را داشته باشند تا در كنار نيروي انتظامي امنيت جامعه ايران اسلامي را تامين كنند.

وي پدافند غيرعامل را در طول ايام سال در راستاي دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي ايران ضروري دانست

19 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه