استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
‍ معاون استاندار خبر داد: سهم 237 ميلياردي لرستان از اشتغال 1397/07/24
‍ معاون استاندار خبر داد: سهم 237 ميلياردي لرستان از اشتغال

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، گودرز اميري در جلسه شوراي اشتغال و سرمايه‌گذاري استان با بيان اينكه بانك‌ها در رفع مشكلات مراجعين تسهيل‌گري كنند، اظهار كرد: چنانچه متقاضي تمايل به انجام كار را نداشت پس از مهلت ده روزه به شخص ديگري واگذار شود.

وي بيان كرد: براي طرح‌هاي بزرگ كه در كارگروه ملي مطرح مي‌شود ابتدا بايد توانايي و شرايط متقاضي را بررسي كرد تا فرصت از دست نرود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تاكيد كرد: كميته فني، اهليت و شرايط طرح‌هاي بالاي يك ميليارد تومان را قبل از اينكه به بانك‌ها معرفي شود، بررسي كند تا در صورت داشتن مشكل در سيستم بانكي معرفي نشوند.

وي با بيان اينكه تخصيص مرحله دوم اعتبارات به استان‌ها در صورتي امكان‌پذير است كه حداقل 75 درصد مرحله اول را پرداخت كرده باشند، گفت: به مركز پيشنهاد داده‌ايم استان‌هايي كه در پرداخت 100 درصدي اعتبارات طي مرحله اول اقدام كرده‌اند، مرحله دوم اعتبارات نيز به آن‌ها ابلاغ شود كه پذيرفته شد.

اميري با اشاره به اينكه كميته فني به دليل محدوديت در سقف اعتبارات هيچ طرحي را نمي‌تواند به بانك‌ها معرفي كند تا اينكه مرحله دوم اعلام شود، خاطرنشان كرد: طرح‌هايي كه اكنون در بانك‌ها هستند بايد هرچه سريع‌تر تعيين تكليف شوند. متقاضيان توجيه شوند كه بايد در مرحله دوم از اعتبارات استفاده كنند.

وي گفت: برخي بانك‌ها ميزان سهمي كه به آن‌ها ابلاغ شده را به عاملين خود در استان‌ها اعلام نكرده‌اند كه بايد از مركز پيگيري شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و ‌توسعه منابع استانداري با بيان اينكه به دليل پر‌ شدن سقف اعتبارات اشتغال روستايي بانك‌ها بايد متقاضيان را به سمت اشتغال فراگير هدايت كنند، تاكيد كرد: بايد پيگير شد كه در مرحله دوم اعتبارات از محل اشتغال روستايي و فراگير درصدي به نوسازي، بهسازي و سرمايه‌ در گردش در قالب شرايط و ضوابط معين منظور شود.

وي با اشاره به اينكه جذب كارورزان براي كارفرما تعهدي ايجاد نمي‌كند، اظهار كرد: اداره كار و تعاون هر 15 روز يك‌بار موضوع كارورزي اشتغال روستايي را بررسي كرده و ماهيانه به كارگروه اشتغال گزارش دهد.

اميري بيان كرد: روستاها به دليل تعامل و اعتماد با يكديگر بيشتر و بهتر به سمت توليد حركت مي‌كنند، تشكيل صندوق تعاون روستايي با تعريف درست و راهكار مشخص در راستاي توليد ضروري است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري با تاكيد بر اينكه موضوع‌هاي مطرح شده بايد عملياتي شوند، گفت: از كارهاي نمايشي بايد اجتناب كرد.

وي در بخش ديگر از سخنان خود گفت: در راستاي تعامل و همكاري دوجانبه مردم نسبت به تعيين تكليف بدهي‌هاي خود به بانك‌ها مراجعه كرده و از شرايط تخفيف، امهال و... استفاده كنند.

به گفته اين مسئول در استان لرستان مطالبات بانك‌ها از مردم حدود 10 هزار ميليارد تومان است.

اميري سهم اشتغال روستايي استان را 253 ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: تاكنون 152 ميليارد تومان آن پرداخت شده و مانده آن در مرحله دوم ابلاغ خواهد شد.

وي ادامه داد: علاوه بر اين سهم اشتغال حمايتي استان 136 ميليارد تومان است كه بايد در مرحله دوم به استان ابلاغ شود.

24 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه